Vernisáž provázelo kytarové vystoupení Ivana Gajdoše, který je známý jako kapelníka frontmen Bratří Orffů a Posledního Výstřelu. Zahrálo zde také písničkářské trio Tak bo nijak, které tvoří akordeonistka Olga Golhová, kytarista Karek Bušár Olbrecht a violoncellista Dan Pajůrek.

„Miroslava Rychtářová bydlí a tvoří v Kyjovicích ve Slezsku. Jako malířka se výtvarnou tvorbou zabývá již od mládí.Kvýznamnému okruhu jejího uměleckého zájmu patří i tvorba figurálních plastik. Při práci používá běžný stavební materiál, který zručně opracovává a dotváří různými měděnými prvky nebo zvláštními drobnostmi. V její tvorbě je možné vycítit osobité pojetí nálad a pocitů, dynamiku i plastičnost. Inspirace ke své umělecké práci čerpá z pocitů a nálad nebo vyhledává i v přírodě,“ představil autorku plastik kurátor výstavy Maxmilián Kubný.

Radoslav Tošenovský bydlí a pracuje v Krnově, kde působí jako středoškolský učitel výtvarné výchovy. Malířské tvorbě se věnuje více jak čtvrt století. Ve svých uměleckých dílech používá olejové barvy, pastely nebo kombinovanou techniku. Malíř rád tvoří i koláže a jejich kombinace, jimiž osobitě ztvárňuje své oblíbené motivy. Jeho práce lze zařadit do oblasti lyrické abstrakce. Autor se nechává inspirovat krajinou, rostlinnými motivy nebo zátišími z každodenního života. Časté jsou i jeho inspirace hudební a literární.

Tato vernisáž otevřela již třetí výstavu uspořádanou v Art galerii hotelu Cvilín. Tato galerie představuje zatím především regionální výtvarné umělce a v doprovodném kulturním programu i místní hudebníky a divadelníky. Po vernisáži jsou díla kdykoliv přístupná v galerii, která je umístěna v horním patře hotelu Cvilín.