Stá výstava fotografií pod názvem Hledáme novou Kateřinu Neumannovou zahrnuje barevné fotografie pořízené během běžeckého závodu pořádaného jesenickým lyžařským oddílem v areálu Ovčárny a Pradědu. Závody proběhly v lednu.

„Tato výstava je současně jubilejní stou výstavou fotografií, které jsem zajišťoval a instaloval ve vrbenských galeriích,“ řekl autor, fotograf, kantor a cestovatel Lubomír Tomeček. Výstava je věnována sportující mládeži, ale také obětavým pořadatelům a trenérům. „Závod byl pořádán v rámci celostátní akce a podle ní jsem nazval i výstavu,“ říká Lubomír Tomeček.

Výstavu nikterak dlouho autor nechystal. Předtím sice chystal s ročním předstihem jinou, ale z té sešlo. „Jsou tu fotografie študáků od nejmenších po nejstarší i jejich učitelů, návštěvníci radnice rozpoznají známé tváře lidí, které potkávají denně v ulicích města, děti svých přátel či sousedů. Myslím, že tato výstava přináší radost a osvěžení a na radnici vydrží až do konce března,“ dodal Lubomír Tomeček.

Ochutnávku obstarají autorovy webové stránky regesport.blog.cz.

Autor vystřídal v galerii výstavu dokumentárních fotografií Jindřicha Štreita z Japonska. Díky němu shlédli díla známých jmen typu Milan Borovička, Miloš Vojíř, Jan Bartek, Zdeňko Feyfar, Jindřich Štreit a řada dalších. „Jedná se o výstavy různých žánrů, jsou zde i výstavy věnované autorům našeho regionu, vystavoval například Josef Kuník, Vlastík Brabenec, nebo Karel Pospíšil,“ sdělil Lubomír Tomeček.

Novou výstavu fotograf Tomeček připravil sám s pomocí přátel a rodiny pro dvě vrbenské zcela netypické galerie. „Kromě Galerie na radnici je to ještě Galerie na schodech v prostorách Sportovního gymnázia. Ani se to nezdá, že už jsme došli ke stovce, budu muset trochu zbrzdit,“ dodal s nadsázkou sportovec a kantor, jehož koníčkem na celý život se stala fotografie.