Jinak je tomu v malém městě, jako je Bruntál. Zde je publikum, které je z velké části neměnné. A proto v pátek 13. září od 17 hodin uspořádali v nově vzniklé galerii Freud&Thal v Ruské ulici netradiční výstavu bruntálských amatérů a taneční večírek.

„Snažíme se nepodcenit místního diváka. Jsme v pohraničí a klasik by řekl, že poušť je pánem osady. Naším cílem je vytvořit „okruh přátel" galerie Freud&Thal, jakési společenské zázemí, kterému rádi nabídneme nejen kvalitní současné umění, ale příležitostně i společenské vyžití. Tyto aktivity jdou koneckonců ruku v ruce," řekl zakladatel galerie a umělec Pavel Forman.

Výstava Freud&Thal Amateurs bude zajímavá. Zapojit se do výstavy může aktivně každý, i se svým uměleckým předmětem, který vlastní.

„Vyzýváme každého, kdo má občas kreativní chvilky, kdo cítí, že fotky z dovolené jsou lepší, než by si zasloužily, kdo má někde v dílně neodlitou pětimetrovou sochu nebo krásnou výšivku a porcelán, v šuplíku pár povedených nebo nepovedených kreseb a maleb, nechť neváhá a zúčastní se naší výstavy. Zdůrazňujeme, že se nebude hodnotit kvalita, ale účast," vyzval Pavel Forman.

Dnes půjde v galerii Freud&Thal o večírek bez uměleckých ambicí s hudbou k tanci a poslechu. Přinést mohou všichni všechno. K dispozici bude kladivo a hřebíky, každý sám sebe „nainstaluje tam, kam se to hodí". Poté bude následovat bohatý společenský program.

„Tímto nultým ročníkem bychom rádi nastartovali šňůru galerijních společenských aktivit, amatérských večírků, plesů, tanečků, čtení a lidové zábavy," dodal Forman.