Osobitý hudebník předvede posluchačům zvukový materiál, který zazněl letos v premiéře na mezinárodním festivalu nové hudby Wilsonic v Bratislavě. Zpracoval pro tuto příležitost výhradně tradiční hudbu moravského severu, kterou oproti jiným tvůrcům nevylepšuje umělými kudrlinkami a nezkrášluje moderním aranžmá, ale naopak opracovává na samotnou podstatu. Výsledkem je minimalistický styl většiny jeho skladeb.

Jako další část večera proběhne projekce dvou krátkých archivních filmů, které provází Drkulova hudba. První film nazvaný Two Trips Down Market Street zobrazuje San Francisco před a po zemětřesení roku 1906 a druhý What We Saw dokumentuje pád WTC 11. září 2001. Hudba k prvnímu snímku byla vydána na portugalské značce Test Tube a druhá čeká na své publikování u polského AudioTongu.

Petr Drkula se narodil v roce 1979 ve Vítkově, studoval hudební teorii a pedagogiku v Olomouci a Londýně. Den před tím v Krnově povede seminář pro učitele o experimentu, kompozici a improvizaci v hudební výchově.

Dita Voznicová