Film Grand Prix vznikl pod vedením režiséra Jana Prušinovského, kterého si diváci pamatují nejen díky úspěšným seriálům Okresní přebor, Most!, Trpaslík, nebo Autobazar Monte Carlo, ale také znají jeho filmy Frantšek je děvkař nebo Kobry a užovky.

Krnovský Ježečkův palouk na Ježníku si oblíbili nejen výletníci, ale také divoká prasata. 11. listopadu 2022
VIDEO: Divočáci přeorali atrakci Ježníku, hřiště Ježečkův palouk

Komediální road-movie Grand Prix Jana Prušinovského vypráví příběh dvou bratranců Romana (Kryštof Hádek) a Emila (Robin Ferro), jejichž snem je dostat se na závody Formule 1. Roman vede ušmudlaný autobazar na okraji města, má tři děti a živelnou manželku. Emil, horlivý milovník pořádku, si piplá svou autodílnu v centru a o autech ví skoro všechno. Když jednoho dne Emil v televizní soutěži vyhraje vstupenky na Velkou cenu Španělska v Barceloně, netuší ani jeden z nich, že jejich výlet za snem se brzy změní na divokou jízdu napříč Evropou. Zvláště když se na ně nabalí Štětka (Štěpán Kozub), kamarád a magnet na problémy.

V pátek bude krnovské kino Mír 70 otevřené už hodinu před premiérou, která se uskuteční v 19 hodin. Návštěvníci si prohlédnou tematickou výzdobu a vychutnají welcome drink. Před projekcí proběhne úvod s filmovou delegací a po projekci budou prostory kina otevřeny do 23 hodin, aby zde mohla probíhat neformální beseda s tvůrci.

Projekt Česko-polská cesta po regionu se dostal do svého finále
Nejkrásnější místa Bruntálska? Zná je projekt Česko-polská cesta po regionu

V týdnu od 21. do 27. listopadu se musí Krnované bez kina obejít. Nebude v provozu ani jeden ze sálů. Petra Manczalová, ředitelka Městského informačního a kulturního střediska MIKS Krnov vysvětluje: „V kině je nutné rekonstruovat hlavní rozvodnu, neboť ta stávající byla vybudována při přestavbě kina v roce 1961. Bohužel již neodpovídá současným normám ani potřebám kina. S ohledem na odpojení od elektrické energie nebude týden v provozu velký sál, Art klub, ani kancelář kina. Návštěvníkům se omlouváme za komplikace a doufáme, že vše proběhne tak, aby mohlo být kino od 28. 11. znovu v provozu,“ uvedla Petra Manczalová.