Skvělý hudební festival - Holčovice 10 let po povodních - je připraven už na tuto sobotu 7. července od 14 hodin v areálu místního sportovního klubu. Největší hvězdou bude bezesporu vynikající americká zpěvačka a kytaristka Janet Robin. Do Holčovic, i na ostatních zastávkách jejího evropského turné, ji bude doprovázet neméně výborná skupina November 2nd featuring.

Ani další hosté našlapaného programu však nepatří k druhořadým muzikantům. Ostatně programovou skladbu festivalu si vzal na starost znalec na slovo vzatý, provozovatel Kofola music clubu v Krnově, Martin Hradečný. „ S holčovickými pořadateli se mi moc dobře spolupracovalo. Stejně jako já měli zájem naplnit festival hodnotnou muzikou, žádnými prostoduchými odrhovačkami. S ohledem na finanční prostředky, které byly na program vyčleněny, jsem se snažil získat co nejvíce kvalitních interpretů. Letos na festival přispívá Moravskoslezský kraj, našim tajným přáním je podobné festivaly pořádat i v dalších letech. Hodně bude záležet na tom, jak vysoký čistý výtěžek bude z toho letošního. Ten by měl zůstat jako vstupní kapitál do dalšího ročníku,“ vysvětlil Martin Hradečný.

Z dalších známých jmen hudebního nebe se na znovuzrozené Holčovice přijedou podívat a samozřejmě zazpívat skladatel, textař, zpěvák a kytarista Ivan Hlas, folkový písničkář a plodný textař Pavel Dobeš spolu s Tomášem Kotrbou. Dále vynikající opavská skupina la Papoo. Tu lze charakterizovat jako energeticky bohatý hudební koktejl, jehož základními ingrediencemi jsou pop a rock, přičemž vše je okořeněno špetkou latiny a jazzu. Podobně laděná je i valašskomeziříčská kapela Café la Maňana – silná popová káva s jazzovým aroma. Tečku za přespolními interprety udělají opět Opaváci se sestavou Expedice Apalucha. V jejich tvorbě se promítá opravdu pestrá škála stylů, a to počínaje bluesfolkem, přes jazz a funk, až po alternativu a hard rock. Plejádu uzavřou regionální oblíbenci Poslední výstřel a bebopoví 3FO3.

V areálu čeká na diváky mimo hudby samozřejmě i bohaté občerstvení. Také na déšť, ten běžný, jsou v Holčovicích v sobotu připraveni. Podstatná část festivalového prostranství je zastřešená.