Letos si posluchači přijdou na své v sobotu 14. prosince od 18 hodin, čeká je více než tříhodinový hudební program, o který se postará hned několik zajímavých muzikantů a kapel.

Hlavním hostem je legendární folkrocková skupina AG Flek. Skupina vznikla v roce 1977, už za rok slavila úspěch na festivalu Porta, kde získala i v dalších letech několik ocenění. V roce 1983 vyšlo legendární bezejmenné album (později v reedici nazvané Blázni umírají nadvakrát), které se podle názoru kritiků stalo u nás vzorem folkové a folkrockové interpretace.

Kapelou prošla řada muzikantů, například Vlasta Redl ale třeba i Radek Pastrňák a další hudebníci, kteří se stali základem skupiny Buty. AG Flek spolupracoval s Wabi Daňkem na jeho albu Rosa na kolejích a spoluúčinkoval s Jurou Pavlicou a Hradišťanem, z něhož vzešlo i výborné album. V březnu 2018 vydal AG Flek na labelu Indies Scope Records nové studiové album s názvem Podnohama Zem, které bylo nominováno na Cenu Anděl 2018 v kategorii Folk.

Svou účast na festivalu Dokud se zpívá přislíbila i zpěvačka Marta Balážová s doprovodnou kapelou z Prahy, vystoupí domácí skupina z Bruntálu Večery v jednom, dále duo Pája Bobková a David Zátopek a další písničkáři s vlastní tvorbou.

Zahrát si na pódiu mohou i další zájemci s vlastní hudební tvorbou. Stačí jen mít co zahrát a mít chuť představit se na pódiu posluchačům. „Kdo dřív přijde, ten dřív hraje. A mileniány bych rovnou popíchnul, že skutečné publikum je opravdová zkušenost, ta "youtuberská" pouze virtuální,“ vyzval k účinkování další amatérské muzikanty pořadatel Štěpán Mikulka. Stačí se jen přihlásit na telefonním čísle 604 470 221. Vstupné na akci je 100 korun.