Jejich loňské debutové album Evolution je bohatou směsicí tanečních bítů, afrických, arabských, ale také šamanských rytmů, obohacenou o pestré nástrojové obsazení.

Album kapely, která se pohybuje na ploše taneční hudby, rocku, reggae, ale také šamanismu až tranzu, přináší energií nabitou syntézu všeho, co muzikanti prožili, čím si prošli a čím jsou. Koncerty kapely, jejíž členové vyrůstali na hudbě kapel Fundamental, Transglobal Underground, Asian Dub

Foundation nebo dokonce Prodigy, se vyznačují divokým přívalem energie a taneční vřavou. Kapela kromě domácích koncertů na velkých festivalech Colours of Ostrava nebo Trutnov již hrála například v Německu, Rakousku nebo v Polsku. Kapela se dostala na výsluní právě díky festivalu Colours of Ostrava, kde byla vyhlášena objevem roku 2004. V poslední době je patrný odklon kapely od elektronických beatů z tradiční a psytranceové struktury k odkazu drum´n´bassu.

„Současná hudba často nápadně připomíná skladby - úderky Asian Dub Foundation. Ostatně Evolution Dejavu se obdivem k téhle kapele netají. Kráčejí stejným směrem, ale vyjadřují se vlastním jazykem. Znáte někoho jiného, kdo by hopsavé taneční beaty zdobil třeba hrdelním zpěvem? V tomhle zůstávají Ostraváci stále unikát,“ hodnotí jejich současný zvuk hudební kritik Ondřej Stratilík.