Tento koncert byl připomínkou dvacátého výročí studentské manifestace, která v roce 1989 odstartovala sametovou revoluci.

Zavzpomínat společně na cinkání klíčů a trikolory na klopě mohli milovníci tanečních rytmů v neděli 15. listopadu na koncertě švýcarské formace Brink Man Ship společně se Zdenkem Jeníkem, který ho uváděl. Tito dva zakládající členové krnovského Občanského fóra byli vydavateli prvních nezávislých porevolučních novin v Krnově, které navázaly na éru samizdatu.

Spojení žánrů šlapalo jak švýcarské hodinky

„Kapela Brink Man Ship přinesla taneční hudbu, která kombinuje jazz s prvky drum'n'basu a elektroniky. To vše s notnou dávkou energie, invence i humoru. Kvarteto má za sebou čtyři alba a několik úspěšných evropských turné,“ představil své nedělní hosty provozovatel klubu Kofola Martin Hradečný.

Zakladatel Brink Man Ship, saxofonista Jan Brönniman, patří k osobnostem současné švýcarské jazzové hudby. Skládá hudbu k divadelním představením i taneční věci, spolupracuje s jazzmeny i s dýdžeji. Při koncertu zaujal především speciálně složeným saxofonem, který spolu d´n´b rytmy vytvořil nezapomenutelnou atmosféru.

Vstupné na tento mimořádný nedělní koncert bylo dobrovolné, protože ho spolufinancuje nejen Město Krnov, ale také poslanci obou komor Parlamentu Libor Nowak a Jiří Žák, kteří se koncertu také zúčastnili a užívali si rytmu kvalitního jazzu.