Čtvrtý ročník zátorského Eldoráda přilákal v sobotu 28. července na zátorské fotbalové hřiště lidi z celého Krnovska. Akce byla určena v odpoledních hodinách zejména dětem, které s rodiči obcházely jednotlivá stanoviště rozmístěná po stadionu a plnily jednoduché i složitější úkoly. Za své dovednosti byly po každé disciplíně odměněny sladkostí.

Nedaleko koní měli své stanoviště dobrovolní hasiči ze Zátoru. Jejich cisterna lákala k prohlídce zejména kluky. Každý zájemce si mohl vyzkoušet hašení proudnicí na cíl. Hasičům po hodině a půl došla kvůli velkému zájmu voda. „Nebojte, hasit se bude za chvilku dál. Jen zajedeme dočerpat ke zbrojnici vodu,“ uklidnil zájemce Tomáš Matěják, jeden z nejlepších zátorských hasičů. I po návratu na hřiště lidé hasičům cisternu opět vyprázdnili.

Vrcholem programu bylo přistání parašutistů na fotbalové hřiště. Povětrnostní podmínky se rychle měnily. Pilot s parašutisty z Krnova nejprve proletěl s letadlem nad cílem seskoku, aby věděl, kterým směrem fouká silný vítr. Poté stroj nastoupal do potřebné výšky a vyskočili z něj tři zkušení borci. Postupně i přes prudké nárazy větru přistáli za potlesku obecenstva uprostřed hřiště. „Foukal dost silný vítr, ale seskok byl jinak v pohodě,“ konstatoval Zdeněk Chylík, známý krnovský sportovec.

Starostka Zátoru neskrývala své nadšení. „Super. Šikovní chlapi. Tak to tu ještě nebylo. V Zátoru parašutisté ještě nikdy nepřistávali a vzhledem k těm dnešním povětrnostním podmínkám jsou to machři,“ jásala Salome Sýkorová, starostka obce. Zaplněný areál stadionu čekal na vrchol programu, kterým bylo fotbalové utkání místních mužů proti ženám. Děti ve volné chvilce bavil klaun, který se nakonec ujal i moderování recesistického zápasu. Muži v dámském negližé a bez bot podlehli přesile žen v klasických dresech a obuvi po penaltovém rozstřelu.

Zábava na hřišti pokračovala až do večera. Děti si vychutnávaly atrakce, mezi nimiž nechyběl kolotoč a skákací hrad. Starší ročníky se těšily na večerní tancovačku, která končila až po nedělním svítání. „Letošní Eldorádo se vydařilo a děkuji všem pořadatelům za úžasný organizační výkon. V příštím roce bych chtěla do Zátoru pozvat zajímavé hosty. Byla bych také ráda, kdyby se k naplánování programu vyjádřili mladí lidé a navrhli by, co a koho v Zátoru na příštím Eldrorádu chtějí mít,“ dodala Salome Sýkorová.