Letošní program v Dubnici pamatuje i na další přátele dobré pohody a příjemné zábavy. Pro všechny je připraveno místo pro společné setkání i občerstvení. V 17 hodin se rozezní zpěvem místní kostel, ženský pěvecký sbor pod vedením Zdenky Odstrčilové má ve svém repertoáru písně pro všechny generace. Program bude pokračovat na místním hřišti za doprovodu harmonikáře.

„V malé obci se 125 obyvateli během posledních let znovu úspěšně ožívá sousedský život. Místní občané i chataři se ve spolupráci s Obecním Úřadem Lichnov podílejí na úpravách veřejných prostranství, postupně vybavovaných ručně vyráběným mobiliářem. V opraveném kostele probíhají pravidelné mše i varhanní koncerty, těšící se stále většímu ohlasu.

Do Dubnice vedou velmi pěkné pěší i cyklistické trasy," představil Dubnici jménem pořadatelů Petr Ondruška a připomenul, že přijít může každý.

„Je to současně tip na pěší procházku. Je možné začít na nádraží v Zátoru, případně Branticích. Po počátečním stoupání nad nádražím vede cesta velmi pěknou, místy až parkovou krajinou, kde se střídají krásné výhledy s pastvinami a menšími lesíky.

Cyklistická trasa vede kolem letiště přes Láryšov, kde se odbočí z hlavní cesty na Horní Benešov. Cyklistická trasa měří přibližně sedm kilometrů," uzavřel Ondruška pozvánku do Dubnice.