Belladonna je považována za tvůrce nového hudebního stylu zvaného rock noir. V hudbě se přirozeně spojuje rock´n´roll s emotivním ženským zpěvem, písně vyprávějí příběhy a koncerty tak mají atmosféru podobnou divadelnímu představení.

První deska Belladonny s názvem Metaphysical Attraction vyšla v roce 2006 a uchvátila rockové fanoušky po celém světě. Belladonna se rázem stala nejhranější italskou kapelou na MySpace a jednou z nejoblíbenějších kapel světa, magazíny jako Rolling Stone či Glamour ji označily za vycházející hvězdu. Její hity Black Swan a Foreverland byly v roce 2008 dokonce nominovány na ceny Grammy, což byla kapely tohoto typu historicky jedinečná událost.

Kapela pravidelně koncertuje v Itálii, Belgii, Anglii a USA. V lednu odehrála své první koncerty také v Německu a České republice, do Krnova dorazí na svém v pořadí druhém putování po našich zemích.

Jako host se předvede tuzemská formace Black Tiger, která má velmi dobře našlápnuto k úspěchu. Oficiálně pochází z Olomouce, ale protože za bicími sedí z místních formací známý Picard, například Naoko, zdejší patrioti k černým tygrům přidávají i dovětek bruntálská. Stylově se tvorba této partičky pohybuje na vlnách melodického hard rocku, jejich cílem je tvořit muziku, která by čerpala z odkazu hard'n'heavy scény zlatého období tohoto žánru 80. let minulého století.

Muziku, ve které je důraz kladen především na silné melodie s chytlavými vokály a precizní instrumentaci. V roce 2010 natočili promo CD, které ihned vyvolalo zájem, protože se vymyká typické tuzemské tvrdě rockové provenienci. V současné době kapela připravuje nové písně pro své další CD a zároveň začíná koncertovat.

Dita Voznicová