Na statku se bude střídat historický šerm a tancem a koncerty. Stánky s regionálními produkty doplní výstava zemědělské techniky.
V Krnově se Löwenthalovi pokusili dožínky obnovit v září 2014, ale tehdy program předčasně ukončila povodeň na Trmantickém potoce.

„Po čtyřech letech budou 8. září opět dožínky na našem statku. Všechny srdečně zveme, jako hlavní host vystoupí ve 14 hodin skupina Neřež,“ uvedla Pavla Löwenthalová s tím, že ústřední heslo krnovských dožínek zní: Přijďte k nám na statek, zábavy bude dostatek!

DOŽÍNKOVÝ AUTOBUS ZDARMA

V Dívčím Hradě se chystají v neděli 9. září na dožínky k polským partnerům do města Lubrza. V polsku dožínkové tradice nikdy neztratili kontinuitu, takže autentickou lidovou veselici, kterou žije celý region. Autobus na polské dožínky bude zdarma. Vyráží z Dívčího Hradu ve 13 hodin od obchodu Irena.

Ilustrační foto
Tai-chi: čínské umění boje, kterým pečujete o zdraví

VYHRÁL SEGEDINSKÝ GULÁŠ

Členové Spolku Přátelé Vrbenska se vydali na polské dožínky už v neděli 2. září. Vyhráli kulinářskou soutěž, která se uskutečnila v rámci Vojvodských dožínkových slavností v polském Paczkowě. Vítězným pokrmem, jímž uspěli v silné konkurenci místních týmů, byl guláš s kysaným zelím.

Dožínky v polském Paczkowě byly místem, kde Spolek Přátelé Vrbenska triumfoval segedínským gulášem.Zdroj: Lenka GulašiováDožínky v polském Paczkowě byly místem, kde Spolek Přátelé Vrbenska triumfoval segedínským gulášem.Autor: Lenka Gulašiová

„Základní surovinou, kterou jsme museli při vaření použít, bylo kysané zelí. Naše volba byla jasná! Segedín,“ usmívá se předseda Spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus, jenž pokrm připravil společně s Jarmilou Pazderovou a Zdenou Chovančákovou, členkami spolku.

„Úspěch byl obrovský. Poláci stáli na náš segedínský guláš v předlouhé frontě. Uvařených třicet litrů jsme prodali během hodiny. Ještě dlouho pak chodili a ptali se na recept.

Výletní chata dnes známá jako Sokolka je také zachycená na archivních fotografiích, které představuje výstava Jak se žilo na Vrbensku.
Víte, jak se žilo na Vrbensku?