Ivan Mládek je muzikant, který se na hudební scéně pohybuje od roku 1959, ale také autor pozoruhodných obrazů, tvořených originálním „antiperspektivním“ stylem. V obou jeho rolích – hudebníka i malíře – si ho budou moci fanoušci užít tento týden v Úvalně.

Obraz ÚV Pirátů zvoleno jednomyslně. Mimořádná událost čeká všechny fanoušky Ivana Mládka v pátek 8. června v Úvalně: vernisáž obrazů a koncert Banjo Bandu.Zdroj: archiv Ivana Mládka Obraz ÚV Pirátů zvoleno jednomyslně. Mimořádná událost čeká všechny fanoušky Ivana Mládka v pátek 8. června v Úvalně: vernisáž obrazů a koncert Banjo Bandu. Autor: archiv Ivana Mládka

V pátek 8. června od 18 hodin se uskuteční v galerii Na Rychtě vernisáž jeho obrazů a ve 20 hodin začne v zahradě fary koncert Banjo Bandu.
Ivan Mládek napsal více než šest set písniček, z nichž některé v českých zemích zlidověly.

Natočil 13 LP, 35 CD, vyšlo mu 13 humoristických knížek a 14 posterů jeho „antiperspektivních“ olejů. Se svým Banjo Bandem odehrál tisíce představení v České a Slovenské republice, v Polsku, Německu, Švýcarsku, Belgii, Rakousku, Spojených státech a Ruské federaci.

Obraz Dívky ve vířivce. Mimořádná událost čeká všechny fanoušky Ivana Mládka v pátek 8. června v Úvalně: vernisáž obrazů a koncert Banjo Bandu.Zdroj: archiv Ivana MládkaObraz Dívky ve vířivce. Mimořádná událost čeká všechny fanoušky Ivana Mládka v pátek 8. června v Úvalně: vernisáž obrazů a koncert Banjo Bandu.Autor: archiv Ivana Mládka

Kromě všech svých aktivit je také autotorem patentu na guitariano – první sériově vyráběný keyboard pro kytaristy, který byl poprve představen na Světové výstavě hudebních nástrojů v Anaheimu v USA v roce 2001.

Zámek Kolštejn v Branné slouží jako hotel.
Zámek v Branné slouží jako hotel. Podívejte se, jak to v něm vypadá
Jaromír Nohavica.
Jaromír Nohavica dnes slaví 65 let. Podívejte se, co mu přejí kamarádi