Divadlo Krapet z Prahy představí v Krnově oblíbenou pohádku Kocour Modroočko. „S touto divadelní scénou máme jen ty nejlepší zkušenosti. Divadlo Krapet zde nedávno odehrálo dětem z mateřských škol pohádku Příhody včelích medvídků. Dětem se představení líbilo, proto jsme soubor pozvali znovu ,“ vysvětlila Marie Žambochová z Městského informačního a kulturního střediska MIKS.

Devizou herců z Divadla Krapet je mimo talentu jejich mládí. Díky němu neztratili bezprostřední hravost a dokonale se dovedou vcítit do myšlení dětí. Kočičí pohádka vznikla na motivy známé dětské knížky Josefa Koláře Z deníku kocoura Modroočka. Spolu se zvířecím kamarádem budou děti v divadle objevovat svět. Kocourek Modroočko potkává na svém prvním výletě různá zvířátka, pozná jejich zvyky, chování, místa kde žijí, čím se živí a jak se k nim chová člověk. Kocour Bělovous a kočka Zelenoočka mu předávají své zkušenosti a připravují ho tak na divoký kočičí život. Inscenaci doprovází i veselé a rytmické písničky, které složil a napsal Marek Eben.

Vstupenky za 60 a 50 Kč obdrží zájemci v předprodeji v Informačním centru a půl hodiny před představením v pokladně divadla.

(voz)