Up!Great je kapela, která všechny přítomné uhrane svou silnou energií, živelností a nespoutaným koncertním projevem, především charismatickým projevem zpěvačky kapely. Tvorba skupiny je těžko škatulkovatelná, jde napříč různými hudebními žánry od hardcore přes rock až po alternativu, je plná také různých experimentů, kterým vládne nezaměnitelný hlas zpěvačky Veroniky, kterou fanoušci přezdívají Divoženka.

Kapela vznikla na konci roku 2008 původně jako hudební projekt kytaristy, skladatele a producenta Tomy Ryboly, jehož záměrem byla zahraniční spolupráce. Brzy ovšem bylo zcela jasné, že setkání Tomy a zpěvačky Veroniky nemohlo zůstat jen jako jednorázový projekt.

Z jejich spojení se po velmi krátké době stala výrazná kapela, která brzy po svém vzniku vydala nikoli projektové, ale své debutové album s názvem Don't Panic. Dalšími členy kapely se stali bubeník Kocour a basák Wiki. Kapela vyrazila v roce 2009 na klubová a festivalová pódia nejen po české zemi, ale také do sousedního Polska a Německa.

V roce 2010 odchází bubeník Kocour z kapely a na jeho místo nastupuje St.Howadik. V tomto složení kapela nahrála další album s názvem No Lies, které pokřtila a prezentovala na svém turné v roce 2011. V roce 2012 se Kocour na pozici bubeníka vrací, kapela je tedy zpět ve své původní sestavě a aktuálně se chystá nové album.

Mikrofonu se na koncertě chopí začínající kapela Demage 
z Václavova u Bruntálu, která se zaměřuje na produkci trash
-grindové hudby. Členové za sebou mají pár menších vystoupení na akcích a nyní pracují na vytvoření svého prvního dema.

Miriam Opletalová