Abonentům nabízí šest činoher a jednu operetu, převládají komedie. Uzávěrka přihlášek je v pátek 28. ledna, dosavadní abonenti se pro zachování svého místa musí přihlásit nejpozději o týden dřív.

Zlevněné vstupné, stálé místo v hledišti a podrobné a včasné informace o jednotlivých představeních získají ti, kteří si zakoupí letošní divadelní abonmá do krnovského stánku Thalie. „Předplatné si mohou zájemci objednat v naší kanceláři na Zacpalově ulici, nejpozději však do konce ledna,“ vysvětlila Marie Žambochová, dramaturgyně krnovské divadelní scény.

„Dosavadní předplatitelé, kteří si chtějí své místo v hledišti uhájit si však musí pospíšit, rezervujeme jim ho jen do pátku, tedy 21. ledna,“ dodala Žambochová. Cena předplatenky se výrazně oproti letům minulým nezměnila, také ostatní Krnované mohou divadlo stále navštěvovat za dotované vstupné. „ Kdybychom museli do ceny vstupenky zakalkulovat všechny náklady, vyšplhala by se asi dvojnásobně,“ potvrdila Žambochová.

Koupi předplatného na celou divadelní sezónu se samozřejmě cena jednotlivé vstupenky ještě sníží. Předplatné na šest činoher a jednu operetu stojí 890 a 840 korun, podle místa. Abonentka je navíc přenosná. Do programu byly opět zařazeny převážně komedie, a to jak v podání kvalitních scén oblastních, tak pražských herců. Mezi jinými se na krnovských prknech předvede Chantal Poullain, Pavel Kříž, Bára Munzarová, Martin Trnavský, Oldřich Navrátil a mnoho dalších.

DITA VOZNICOVÁ