Letošní ročník se koná v letním areále v Sosnové od pátku 14. do soboty 15. srpna. Program začíná tradičně pátečním vandrbálem a pokračování je naplánováno dvě hodiny po sobotním poledni.

Před samotným zahájením budou okolními vesnicemi a nakonec i Sosnovou projíždět motorkáři a zvát na Eldorádo. Samotné zahájení provedou jezdci na koních, kteří přinesou vlajky Eldoráda, Českého svazu ochránců přírody, jižanskou a seveřanskou vlajku.

„Je třeba zmínit, že letošní 29. ročník je věnovaný naší zemřelé kamarádce Magdě Čechové," řekl zakladatel a rovněž prezident sosnovského Eldoráda Alois Hutera.

Na otázku stran programu prezident odpověděl: „Úvodem zazpívá a zahraje Fricek s kapelou Zlomená podkova. Dále se představí Hrnek z Ostravy a pokračovat budou Sekvoj z Prahy, Orion z Brna, Můjčass z Bruntálu a jako poslední to bude Country Kavalerie Svobodné Heřmanice.

Samozřejmě nebude chybět nějaké to překvapení. Po ukončení se všichni přesunou na taneční parket, kde bude program pokračovat country bálem a kde bude k tanci, zpěvu a poslechu hrát kapela Šviháci z Ostravy."

„Mezi kapelami provedeme již tradičně vyhodnocení nejmladšího, nejstaršího a nejvzdálenějšího účastníka a také musíme zvládnout vylosovat tombolu, která bude opět zajímavá, a věříme, že naše hosty potěší," uvedl prezident Hutera.

Kromě jiného budou připraveni koníci pro děti. Na otázku, zda je opět parkování a stanování zdarma, odpovídají pořadatelé: ano. Všichni účastníci mohou zaparkovat na vyhrazeném místě, kde je připravený prostor. Také tábořiště je připravené a je zdarma.

Srdečně zvou pořadatelé Základní organizace Českého svazu ochránců přírody v Sosnové. Invalidé, kteří předloží průkaz, mají vstup zdarma. To platí pro pátek i sobotu.