Na krnovském náměstí se při sobotních oslavách Dne Země kromě hudby, šermu, lidových řemesel a stánkového prodeje mohly prezentovat organizace zaměřené na ekologii, trvale udržitelný rozvoj, recyklaci surovin a odpadové hospodářství. U stánku iniciační skupiny Místní Agendy 21 (MA21) pro Krnov měli občané k dispozici informace o odpočinkových areálech, které byly plánovány společně s veřejností, o přednáškách Zelené město i o opuštěných psech z krnovského útulku.

MA 21 nezapomíná ani na problematiku odpadů. Ve spolupráci s obalovou společností Eko-kom a Technickými službami Krnov připravila ukázku slisovaných vytříděných odpadů a výrobků z recyklovaných surovin, aby se každý občan mohl přesvědčit, že separovaný sběrmásmysl. Před měsícemMA21 vyzvala všechny Krnovany, aby schraňovali tetrapackové krabice od mléka, džusů a jiných nápojů, aby se na jarmarku z nich pokusili postavit maxihrad. Krabic se sice nesešlo tolik, aby to vystačilo na skutečně obří hrad, ale tvořivé děti nadšeně skládaly komínky, hady i řady na ověření dominového efektu.

V závěru jarmarku pak byly kartonové krabice předpisově sešlapány a děti je vzorně uložily do připravené sběrné nádoby na plasty. „Ve stanu MA21 byla také mapa Krnova s rozmístěním košů na psí výkaly. Zajímali jsme se o názory pejskařů a jejich doporučení, kde tyto koše postrádají,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí Rostislava Rollerová. Byla zde také představena nejlepší dílka ze soutěže Kreslíme názvy krnovských ulic, do které se zapojily stovky dětí z krnovských mateřských a základních škol.