Předchozí
1 z 6
Další

Moje tlustá řecká svatba, ČT1, 15. 7., 21:30

Z filmu Moje tlustá řecká svatbaZ filmu Moje tlustá řecká svatbaZdroj: se svolením České televize

Nemožné se stalo skutečností a film, který stál jenom pět milionů amerických dolarů, překročil hranici tržeb 240 milionů dolarů, za niž se nedostanou mnohé z hollywoodských megaprojektů.

Za úspěch může i oscarová hvězda Tom Hanks, který zaštítil svou produkcí vtipný scénář doposud nepříliš známé kanadské herečky řeckého původu Nii Vardalosové. V divadelní hře, která se stala podkladem pro scénář, prostě jen popsala svou svéráznou rodinu.

Kobra 11 (1), Nova Action, 15. 7., 20:30

Kobra 11Kobra 11Zdroj: se svolením televize Nova

Fanoušky dnes už legendárního německého akčního krimiseriálu Kobra 11 (stanice RTL jej pod názvem Alarm für Cobra 11 – Die Autobahnpolizei vysílala od roku 1996) před časem zarmoutila zpráva, že příběhy jejich oblíbených hrdinů končí. Ovšem producenti RTL se nakonec rozhodli, že jim udělají radost. A natočili ještě tři devadesátiminutové celovečerní filmy, v nichž se charismatický Semir Gerkhan opět prohání německými dálnicemi a likviduje bezcharakterní zločince.

Nova Action tyto filmy plné akce a napětí odvysílá premiérově každou sobotu od 15. července.

Záhada Ďatlovovy výpravy, Prima ZOOM, 14. 7., 22:00

Sněhem zavalený stan Ďatlovovy výpravy, k němuž pátrači dorazili až 26. února. Stan byl rozříznut zevnitř, skupina před něčím utíkala. Vlevo od stanu pátrači Vladislav Karelin (stojící) a Jurij KoptelovSněhem zavalený stan Ďatlovovy výpravy, k němuž pátrači dorazili až 26. února. Stan byl rozříznut zevnitř, skupina před něčím utíkala. Vlevo od stanu pátrači Vladislav Karelin (stojící) a Jurij KoptelovZdroj: Wikimedia Commons, Soviet investigators – Mysterious Deaths of 9 Skiers Still Unresolved, volné dílo

Celovečerní napínavý a mrazivý snímek odhaluje tajemství největší ruské záhady, zánik Ďatlovovy výpravy, během níž za neobjasněných okolností zemřelo devět členů jedné turistické výpravy.

Co se opravdu odehrálo v nočních hodinách 2. února 1959 v ruském pohoří Ural? Tvůrci tohoto dokumentárního filmu prozkoumali všechny dostupné informace i teorie. Zamířili přímo na Ural, kde natočili strhující rozhovory s místními novináři, přáteli zesnulých, ale i s desátým členem výpravy Jurijem Judinem, který se ze zdravotních důvodů vrátil domů jen těsně před osudnou tragédií. Pravda zůstala někde tam venku.

Freddie Mercury: Příběh, ČT art, 15. 7., 20:15

Freddie Mercury: PříběhFreddie Mercury: PříběhZdroj: se svolením České televize

Freddie Mercury byl jednou z nejcharismatičtějších, nejsložitějších a nejvíce fascinujících postav britské rockové hudby. Navzdory jeho nejznámějšímu působení v kapele Queen se dokument zaměřuje na Freddieho sólové projekty mimo skupinu a na jeho osobnost. Díky velkému množství archivních záběrů, které zahrnují rozhovory s Freddiem, ukázky z koncertů, natáčení klipů, ale i osobní, dlouho nikde nevydané materiály, tvůrci vytvářejí podrobný obraz velké osobnosti, která byla zcela jiná než Mercuryho okázalá pódiová póza. Rozhovory s přáteli a kolegy odhalují portrét muže, který se skrýval za okázalou superhvězdou.

Dokument získal v roce 2013 cenu Rose d'Or a Emmy.

Láska na kari, Nova CINEMA, 16. 7., 17:40

Láska na kariLáska na kariZdroj: se svolením televize Nova

Madame Mallory, majitelka vyhlášené restaurace se třpytem Michelinských hvězd, se nestačí divit, když se do jejího městečka přistěhuje indická rodina a otevře si restauraci hned naproti přes ulici. Schyluje se k souboji dvou odlišných kultur a zcela odlišné skladby koření. Dobré jídlo ale hory přenáší. Madame Mallory zjistí, jak velké nadání má její konkurent, mladý indický šéfkuchař, a svolí k tomu, že ho vezme do učení.

Dva světy receptů a chutí v jedné kuchyni slibuje velké kulinářské dobrodružství. Zvláště pokud se ho zúčastní i krásná francouzská kuchařka. Ve filmu režiséra Lasse Hallströma hrají Helen Mirrenová, Om Puri, Manish Dayal, Charlotte Le Bonvá či Michel Blanc.

Na spoluproducentském postu lze najít jméno Oprah Winfreyové, která se do knižní předlohy Richarda C. Moraise zamilovala a od roku 2010 ji prezentovala ve svém časopisu.

Nestyda, Prima, 16. 7., 16:55

NestydaNestydaZdroj: se svolením televize Prima

Notorický sukničkář Oskar se pokouší neustálými zálety zahnat krizi středního věku i narůstající manželskou nespokojenost. Když kvůli flirtu zfalšuje předpověď počasí, následky na sebe nenechají dlouho čekat. Oskar se ocitá bez práce i bez manželky. Bezstarostný život svobodného mládence nemusí být vůbec idylický.

V komedii Jana Hřebejka hrají Jiří Macháček, Simona Babčáková, Pavel Liška, Emília Vášáryová, Nina Divíšková, Pavel Landovský či Vica Kerekes.