Předchozí
1 z 5
Další
Zdroj: Youtube

Nadace (Apple TV+)

Sci-fi seriál Nadace sleduje skupinu vyhnanců z rozpadající se Galaktické říše, kteří se vydají na velkolepou cestu s cílem zachránit lidstvo a vybudovat novou civilizaci. Ve druhé řadě seriálu se posouváme o více než sto let do budoucnosti, kdy napětí v celé galaxii roste.

Zatímco se Cleonové rozpadají, pomstychtivá královna plánuje zničit Impérium zevnitř. Dál se vyvíjejí příběhy čtyř hlavních postav překračujících hranice prostoru a času. Protagonisté překonávají krize i komplikované vztahy, jež mohou rozhodnout o osudu lidstva.

Natáčení druhé řady Nadace, která vychází z oceňovaných příběhů Isaaca Asimova, probíhalo i v Praze, Ostravě, Pardubicích nebo Kladně. Vedle Jareda Harrise a Lee Paceho, nominovaných na cenu Emmy, se v seriálu představí i vycházející hvězdy Lou Llobellová a Leah Harveyová.

První epizodu druhé série odvysílala Apple TV+ v pátek 14. července. Další nové díly budou následovat každý pátek až do 15. září.

Zdroj: Youtube

Klikař Hank (HBO Max)

Příběh Hanka Deverowa, profesora sužovaného úmornou prací na podfinancované vysoké škole Railton College v Pensylvánii, manželkou Lily a sebestředným učitelským sborem na katedře anglického jazyka, kterou vede. Hned v prvním díle Hank před studenty nazve Railton College metropolí průměrnosti. Vedení uvažuje o jeho vyhazovu, zatímco Hank a Lily o budoucnosti mimo tuto školu. Krizí středního věku zmítaný Hank se možná časem totálně psychicky zhroutí, ale do té doby se jeho sarkastickými připomínkami a lehkou hysterií můžete dobře bavit…

V hlavní roli exceluje Bob Odenkirk, majitel dvou trofejí Emmy známý především postavou Jimmyho McGilla ze seriálu Volejte Saulovi. První epizoda Klikaře Hanka je ke zhlédnutí 16. července na HBO Max.

Zdroj: Youtube

Léto, kdy jsem zkrásněla (Prime Video)

Belly s rodinou jezdí každý rok na letní byt k Fischerovým na ostrově Cousins. Každé léto je stejné… a pak je Belly šestnáct. Vztahy projdou zkouškou, najevo vyjdou nepříjemné pravdy a Belly už nikdy nebude stejná jako dřív. Je to léto první lásky, prvního zklamání a dospívání – léto, kdy zkrásní.

Druhá řada romantického seriálu s Lolou Tungovou v hlavní roli je k vidění na platformě Prime Video.

Zdroj: Youtube

She Said (SkyShowtime)

Carey Mulliganová, dvakrát nominovaná na Oscara, a Zoe Kazanová, nominovaná na cenu Emmy, hrají reportérky New York Times Megan Twoheyovou a Jodi Kantorovou, které společně odhalily jeden z nejdůležitějších příběhů své generace. Příběh, který prolomil desetiletí mlčení kolem sexuálního zneužívání v Hollywoodu.

Film She Said podrobně popisuje cestu novinářek, jejichž odhodlání a statečnost podnítily celosvětovou diskuzi a pomohly spustit hnutí#MeToo. K dispozici od 17. července exkluzivně na SkyShowtime.

Zdroj: Youtube

Co děláme v temnotách (Disney+)

Noční příhody upířích spolubydlících Nandora, Laszla, Nadji a Colina Robinsona, kteří se s pomocí svého lidského známého Guillerma pohybují ve světě newyorského Staten Islandu, se vracejí už ve čtvrté řadě seriálu.

Upíři zjišťují, že jejich sídlo je na pokraji totálního zhroucení a nemají peníze na jeho opravu. Zatímco Nandorovo věčné hledání lásky konečně přináší výsledky, Nadja si konečně splní svůj sen – otevře si nejžhavější upíří noční klub v oblasti Tří států. Laszlo se potýká s otázkou přirozenosti versus výchovy, když se snaží vychovat z Baby Colina něco jiného než energetického upíra. A i Guillermo se ocitá na silné emocionální dráze, která se dotýká jeho lásky k rodině i k ostatním. Sledujte od 19. července na Disney+.