Členové Čižiny většinou prošli různými kapelami hrajícími na zábavách a tancovačkách. Unaveni tímto způsobem života se zavřeli do zkušebny a začali hrát jen tak pro vlastní potěšení. „Mnoho našich milých fanoušků nás chtělo slyšet i v jiných prostorách než jen ve stísněné zkušebně, tak jsme v místním pohostinství začali pořádat veřejné zkoušky," vzpomíná kapelník, zpěvák, frontman, dvorní skladatel i textař Čižiny Vlastík Hutera na zrod kapely.

Sám v minulosti prošel kapelami jako Profil, Bufet, Odpodlahy, Tara, Tendr, Zemědělci, Otakárek, DDK Dost dobrá kapela, Játro U, Helena a její chlapci nebo Ludvík zpívá a tančí.

„Na debut bylo z čeho vybírat. Jsou tam písničky mých předchozích kapel i ty úplně nové. Protože Čižina představuje výkvět nejlepších lichnovských muzikantů, pamatovali jsme 
v bookletu také na místo pro podpisy. Fanoušci nás zastihnou každý pátek na bowlingu, kde rozdáváme autogramy.

Už jsme si vydobili u našich manželek a milenek výsadu, že všechny pátky společně trávíme ve zkušebně," představil Hutera album Čižiny, které se prodává za stovku třeba na lichnovském bowlingu nebo v Muzeu vidlí.

V Krnově je k mání třeba v prodejně Autohobby v ulici Partyzánů nebo Taylor na Říčním okruhu. „Materiálu bylo hned na dvojalbum. Jsou tam vyzkoušené hitovky a nechybí ani nejslavnější skladba Kurva den, která mě napadla, když jsem pingloval v klubu Rocker a ve volných chvílích jsme s kamarády hráli na španělky.

Ke každé písničce se vážou nějaké vzpomínky a atmosféra, kdy a proč jsem to napsal. Je to vlastně záznam toho, jak šel život. Původně se to mělo jmenovat Kurva den, ale Tak to chodí je určitě výstižnější," dodal Lichnovák Vlastík Hutera, který přišel s nápadem na zajímavý bonus.

„Fenka Míša, co s námi tráví čas ve zkušebně, právě čeká štěňata. Kdo bude chtít, tomu můžu k cédéčku přidat také roztomilé štěňátko a ještě si může vybrat, jestli pejska, nebo holku," slíbil Hutera fanouškům Čižiny.