Začátek je stanoven na 19.30 hodin, předprodej vstupenek zajišťuje Informační centrum na Hlavním náměstí. Děti a studenti mají nárok na poloviční slevu.

Neprofesionální soubor Lidové divadlo při MIKS Krnov uvede ve středu 5. května v 19.30 hodin premiéru nově nastudovaného představení Doba kamenná. Scénář komedie si vypůjčili od kolegů z autorského divadla Banda. Krnováci se tak stali již pátým souborem, který si kus zahraje.

Scénář je tak vtipně napsaný, že nastudování komedie před krnovskými neodolali například ani čeští ochotníci v chorvatském Daruvaru. Název sice navozuje příběh z velmi historické doby, ale ve skutečnosti pojednává o výsostně dnešních problémech a starostech.

„Věříme, že nás diváci poznají, i když změna na lidi doby kamenné je dosti razantní. Dobové, slušivé kostýmy jsme si samozřejmě šili sami, kožichy vykupovali po secondhandech,“ prozradil režisér Tomáš Marek, který si střihnul i roli Šamana. Mimo něj se na jevišti objeví ostřílené herečky Ivana Ondrušová a Jaroslava Kadlčíková doplněné Irenou Kočendovou, Denisou Strnadovou a Marií Šimonkovou.

Mužská část souboru posílila, a tak své pilíře Tomáše Marka a Jaroslava Kadlčíka podepřela mladou krví. Nebude chybět loni oceněný Aleš Repka, objeví se však i letošní krajský recitátor Jan Plecháč a další Janové, Marek a Pirkl.

Světelná výprava zůstává v režii Pavla Ivana, nad textem bude bdít skvělá nápověda Zuzana Bezručová. A co vzkázal divákům režisér Marek na závěr? „Přijďte všichni, je to velká legrace a repríza v krnovském divadle bývá málokdy.“ Přesto se ochotníci na reprízy chystají, mají v plánu objet nejen města v regionu, ale zúčastnit se i přehlídky Třebovický koláč v Ostravě či hostovat v Budišovce.

Dita Voznicová