Slavnostní večer odstartovala píseň v podání moderátorů Ondřeje Sokola a Aleše Hámy, jejímž autorem je Ondřej Gregor Brzobohatý. Populární dvojice si podobně jako v loňském roce neodpustila vtipy na adresu některých přítomných.

Jako první se vyhlášení výsledků dočkaly zpěvačky. Bronzovou slavicí se stala Monika Absolonová, stříbrnou příčku obsadila Lucie Bílá. Nejvíce hlasů od fanoušků pak získala Ewa Farna, které ocenění předal zpěvák a tanečník Jiří Korn. Na pódium později vystoupala i podruhé, získala totiž vůbec nejvyšší počet diváckých hlasů a stala se tak absolutní vítězkou letošního ročníku ankety.

Znáte historii hudební ankety Český slavík? Vyzkoušejte si kvíz:

Loňští vítězové - Lucie Bílá a Marek Ztracený
KVÍZ: Další ročník Českého slavíka se blíží. Jak moc znáte tuto tradiční anketu?

Kategorii hudebních skupin stejně jako v loňském roce ovládli tepličtí Kabáti, kteří v příštím roce oslaví 35 let v nezměněném složení. Ani na dalších místech se oproti loňskému ročníku nic nezměnilo. Druzí znovu skončili Mirai, kteří se o úspěchu dozvěděli prostřednictvím videohovoru přímo během koncertu v Pardubicích. Bronzovou pozici pak i letos obsadila kapela Kryštof.

Ani kategorie zpěváků v letošním roce nepřinesla žádnou změnu. Diváci již potřetí v řadě zvolili nejpopulárnějším zpěvákem uplynulého roku Marka Ztraceného, který si ocenění převzal od Heleny Vondráčkové a Leoše Mareše. Na druhém místě opět skončil Vojtěch Dyk a třetí příčku obsadil frontman kapely Kryštof Richard Krajčo.

Objev roku Tereza Balonová a její písnička Lampiony:

Zdroj: Youtube

Hip hop a rap patří mezi žánry, které jsou populární především u mladších posluchačů. Ti svými hlasy rozhodli, že se nejpopulárnějším interpretem v kategorii, která se letos vyhlašovala teprve potřetí, stal Calin. Druhou příčku obsadilo vítězné uskupení loňského ročníku ATMO Music a bronzovou trofej si odnesl Marpo.

Vítězku v kategorii Objev roku přišla na pódium vyhlásit legenda české hudební scény Marie Rottrová.

Letošního už 11. ročníku akce se zúčastnilo 250 lidí, dalších zhruba 40 museli organizátoři odmítnout. I tak byly ale sály restaurace Prostor zaplněny do posledního místečka.
Hrušované a jejich srazy, s Maruškou Rottrovou jezdila i maminka, vzpomínají

Ocenění si odnesla mladá pražská zpěvačka Tereza Balonová. Posluchači rádia Impuls si pak za svou nejoblíbenější písničku zvolili píseň Hory od kapely O5 a Radeček.

O5 a Radeček a jejich píseň Hory:

Zdroj: Youtube

I letos se na pódiu se svými písněmi vystřídala celá řada českých interpretů. Divákům zazpívali Kabát, Monika Bagárová, Jana Kirschner, Helena Vondráčková, Vojta Dyk, Marpo a jeho TroubleGang, Eva Burešová či dívčí skupina Vesna, která Českou republiku reprezentovala na soutěži Eurovize.

Vzpomínka na Přenosilovou i Patejdla

Uctít památku nedávno zesnulé zpěvačky Yvonne Přenosilové přišla Jitka Čvančarová, která zazpívala směs jejích nejslavnějších písniček. Zpěváka, textaře a spoluzakladatele kapely Elán Vašo Patejdla, který nás letos také opustil, připomněli Igor Timko a Ondřej Brzobohatý písničkou Ak nie si moja.

I tentokrát pořadatelé ankety uvedli nové jméno do síně slávy české hudby. Jiřího Suchého, který se vloni stal vůbec prvním jejím členem, letos doplnil Václav Neckář. Pamětní sošku mu na pódiu předala členka legendárního tria Golden Kids Marta Kubišová. Právě Václav Neckář celý slavnostní večer zakončil, když společně s kapelou Bacily zazpíval píseň Andělé strážní.

Vítězové ankety Český slavík 2023

Absolutní vítěz:

 • Ewa Farna

Zpěvačky:

 1. Ewa Farna
 2. Lucie Bílá
 3. Monika Absolonová

Zpěváci:

 1. Marek Ztracený
 2. Vojtěch Dyk
 3. Richard Krajčo

Skupiny:

 1. Kabát
 2. Mirai
 3. Kryštof

Hip hop a rap:

 1. Calin
 2. ATMO Music
 3. Marpo

Objev roku:

 • Tereza Balonová

Nejoblíbenější píseň posluchačů rádia Impuls:

 • O5 a Radeček - Hory

Uvedení do síně slávy:

 • Václav Neckář