„Vůbec nevíme, jak to říci, nikdy v historii festivalu se něco podobného nestalo: zpěvák Burna Boy nám před malou chvílí zrušil vystoupení na Colours of Ostrava z důvodu poruchy na jeho soukromém letadle. Celá kapela, tanečníci a celý tým jsou přitom připraveni v backstage našeho festivalu," oznámili krátce před půl dvanáctou v pátek večer pořadatelé Colours of Ostrava na sociální síti.

Hudební festival Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice, 21. července 2023, Ostrava. Kecy a politika (komentátoři Bohumil Pečinka a Petrose Michopulos) s prezidentem Petrem Pavlem.
Prezident Pavel v Ostravě: Amnestie za konopí? Pokud bude trh regulován, proč ne

Burna Boy.Burna Boy.Zdroj: se souhlasem organizátorů Colours of OstravaLetošní, jubilejní (dvacátý) ročník ostravského festivalu doprovází smůla. Jde již o druhé zrušené vystoupení programového headlinera, hvězdy světového formátu. Odvoláno muselo být i včerejší vystoupení jedné z nejúspěšnějších britských popových zpěvaček posledního desetiletí Ellie Goulding, a to kvůli zdravotním komplikacím. Místo ní "zaskočil" na hlavní stage elektronický mág Kavinsky a jeho vystoupení na Liberty stage nahradila populární česká kapela Chinaski.

„Řešili jsme i posun na pozdější čas dnes v noci, ale poruchu se ani přes velké úsilí zpěvákova týmu nepodařilo odstranit. Přečtěte si vyjádření managementu: "Due to an engine failure on the plane taking him to Ostrava, Burna Boy is unfortunately unable to be at Colours of Ostrava. Fortunately, he is safe & hopes to return to perform for his Czech fans at the soonest opportunity," napsali dále pořadatelé Colours of Ostrava s tím, že následující program tedy čeká změna: Trad.Attack!: 23.30 - 0.30, Orlen Drive stage Danger: 0.45 - 2.00, Česká spořitelna stage.

Měla to být premiéra

Dav lidí před hlavní scénou se ve 23.15 dozvěděl, že koncert Burna Boy v sobotu na Colours nebude. Organizátoři se lidem omluvili a poslali je na jinou stage podpořit jiné kapely. Při oznámení byla Zlata Holušová rozrušená, bylo znát velké zklamání a lítost směrem k fanouškům čekajícím v dešti.

Dav lidí před hlavní scénou se ve 23.15 dozvěděl, že koncert Burna Boy v sobotu na Colours nebude. Organizátoři se lidem omluvili a poslali je na jinou stage podpořit jiné kapely.Dav lidí před hlavní scénou se ve 23.15 dozvěděl, že koncert Burna Boy v sobotu na Colours nebude. Organizátoři se lidem omluvili a poslali je na jinou stage podpořit jiné kapely.Zdroj: Deník/Ondřej Dluhi

„Burna Boye, je odvážný úlovek. Je to velká světová hvězda, která však v Česku ještě nevystupovala, tudíž obecně slavným se stane až po Colours, jinak je to samozřejmě hvězda první velikosti," žertovala před začátkem festivalu v rozhovoru pro Deník na adresu africké star ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová. Na otázku zda ho „přiváží" do Česka s tím, že na něj lidé už půjdou jako na hvězdu první velikosti, nebo ho tady širší publikum teprve  objeví, odpověděla: „To se musíte zeptat jich. Když se podívají na jakýkoli jeho klip, ihned uvidí, jak velká je to hvězda. Záleží na fanoušcích, jak moc milují hudbu a objevování nových tváří. My můžeme jejich ohlasy vnímat zejména ze sociálních sítí."

Hudební festival Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice, 21. července 2023, Ostrava. Svatba na Colours of Ostrava v Kofokaple láska (Tomáš Laloušek a Denisa Laloušková Tomanová).
VIDEO: Na Colours pršelo štěstí. Pár oddával Vladimír Polák z Třech Tygrů

Celý rozhovor najdete zde: Exkluzivně se Zlatou Holušovou: Budou to nejlepší Colours of Ostrava ze všech.

Nutno dodat, že pro letošní jubilejní ročník organizátoři počítali s rozpočtem 200 milionů korun - více zde: 5 důvodů, proč letos nesmíte chybět na Colours