Dva kluci a čtyři dívky mají od minulého týdne nejméně na jeden rok zajištěnu podporu z Nadačního fondu Deany a Juraje Jakubiskových Plaváček a jeho projektu Vítr do plachet. „Fond sponzoruje nadané děti z dětských domovů a naše kapela musela projít výběrovým řízením. Výběrové komisi, kterou tvořily osobnosti české kultury ale musela zahrát bez mého doprovodu a vedení,“ vysvětluje zástupce ředitelky domova, hlavní vychovatel a také vedoucí kapely Crazy Drummers Jan Vavřík.

Ve výběrové komisi letos zasedli mimo jiných hudebníci Jiří Vondráček a Vladimír Brabec i herečka Nela Boudová. Fond už loni pomáhal rozvíjet nadání vrbenských dětí – karatistů. Bubenická kapela se zrodila zásluhou frontmana profesionální bubenické kapely Jumping Drums Ivo Batouška a zprvu nesla název Jumping Drums Illegal Band. Dodnes se těší z podpory Ivoše a začíná se prosazovat na českých pódiích. Hrála před týdnem na Vrbenských slavnostech i v sobotu na oslavě založení vrbenského Sportovního gymnázia.

„V srpnu vystoupíme před koncertem Heleny Vondráčkové. Důležité je, že našim hlavním manažerem se stal docela nedávno Petr Novotný a už nás prezentuje na svých internetových stránkách,“ řekl Vavřík. Přes prázdniny má kapele Crazy Drummers znovu pomoci Ivo Batoušek, slíbil, že přijede do Vrbna a rozpracuje s členy novou choreografii, aby vystoupení nepůsobila příliš staticky a bez energie. „Uvažujeme o nápadu začlenit do vystoupení třeba skladbu s násadami od košťat a kbelíky, také o kostýmech. Čekají nás změny,“ těší se Vavřík.

Dětská kapela už má své oficiální internetové stránky www.crazydrummers.estranky.cz.