Indiánské léto se říká v Severní Americe období na konci podzimu, kdy je déletrvající suché, slunečné, teplé a málo větrné počasí. Organizátory bruntálského festivalu inspirovalo před lety k pojmenování hudební přehlídky. Bruntálské indiánské léto od roku 2003 představuje v zámeckých zahradách to nejlepší z naší folkové a country scény.

Jedenáctý ročník proběhne v sobotu 14. září od 13 hodin, tradičně opět na terasách salla terena zámku v Bruntále.

„Festival se v průběhu let vyprofiloval jako multižánrová akce, při níž si přijdou na své fanoušci mnoha žánrů. Představuje skupiny a interprety z oblasti folku, folkrocku, country, blues, bluegrassu i jazzu a jazzrocku," řekl hlavní pořadatel Karel Soukop. V Bruntále se během existence festivalu postupně představilo více než sedmdesát špičkových kapel, vítězů republikových soutěží i stálic na našem hudebním nebi.

Nechyběli mezi nimi například Druhá tráva, Ozvěna, Nezmaři, Žalman, Tomáš Klus, Poutníci, Pavlína Jíšová, Jaroslav Samson Lenk a dlouhá řada dalších. Kromě toho dostávají na festivalu možnost prezentace také skupiny místní, které rovněž přitahují své fanoušky z celého regionu.

„Ani letošní ročník nebude ve výčtu kvalitních vystupujících výjimkou," ujistil Karel Soukop.

Festival zahájí výborný brněnský FT Prim a postupně se představí opavská folková skupina Kopyto, zajímavé opavsko-pražské sdružení Děsně fajn, titulující se jako „nejhorší skupina v dějinách folku", špičkové vokální Sluníčko z Bohumína, legendární Madalen a Vodníci ze Zábřehu a skvělý folkař Arnošt Frauenberg s Vojtou Záveským, známým například z televizního pořadu Na stojáka.

Akci bude moderovat Josef Mlok Grim z Karviné. Závěr festivalu bude tradičně patřit tomu nejlepšímu, co naše hudební scéna nabízí, vystoupí Pavlína Jíšová s Adélkou Lounkovou a Věra Martinová, kterou snad není nutno ani představovat. Domácí scénu zastoupí václavovský Welcome Drink.

„Atmosféra festivalu bude jistě ovlivněna vzpomínkou na nedávno zesnulého Pepu Streichla, který právě s Welcome Drinkem plánoval společné vystoupení na tomto festivalu," podotkl Karel Soukop, který sám v kapele Welcome Drink také hraje. Stejně jako v posledních letech bude i letos zpestřením festivalu přímý přenos na internetu.