„Jde o mé fotografie z posledních pěti šesti let. Většinu jsem jich pořídil v okolí Bruntálu. Podívejte, toto se mi podařilo zachytit nad Andělskou Horou," ukázal při zahájení výstavy autor.

Fotografování se začal Bohumil Kroupa věnovat již jako chlapec ve dvanácti letech. „Asi to bylo ve mně, protože u nás v rodině nikdo nefotil. Možná jsem to zdědil po některém z předků, o němž nevím. Záliba je to prvotřídní," uvedl Kroupa.

Sice má Bruntál a jeho okolí prochozený křížem krážem, vždy ale narazí na nějaký nový motiv. „Člověk se někam vydá, je zase jiná roční doba, jiné světlo, stejné místo vypadá úplně jinak," ujistil zapálený fotograf.

Výstavu nazval symbolicky Od jara do zimy, potěšit oko povedenou tvorbou mohou návštěvníci bruntálského divadla do 30. dubna. Stačí přijít ve všední dny nebo o pár minut dřív před každým představením.

„Venku trávím hodně času. Skoro každý den chodím po městě a okolí a vždycky s foťákem. Když jsem si ho někdy nevzal, stalo se, že jsem litoval. Všude se totiž může něco přihodit," dodal Bohumil Kroupa.

Bohumil Kroupa Narodil se v roce 1946 v Prostějově, ale již rok poté se s rodiči přistěhoval do Bruntálu, kde žije dodnes. Je vyučeným malířem pokojů, později pracoval coby autolakýrník. Začínal s černobílou fotografií a zachycoval proměny města Bruntálu v čase.

Jeho archivní diapozitivy zachycují řadu osudových okamžiků, třeba bourání historických budov v centru města na náměstí Míru. Vloni v březnu si pořídil zatím poslední fotoaparát Sony HX 300 a je s ním velice spokojený, přestože jde o přístroj digitální.