Vznikly v rámci projektu B4K čili Barvy čtyř kontinentů, který zahrnuje cesty po Evropě, Africe, Asii i Jižní a Severní Americe. „V Albrechticích vystavujeme fotografi e ze zemí a míst, která jsou spjatá s biblickými příběhy. Jsou to výjevy z Izraele, Libanonu, Jordánska i Etiopie, které se tematicky hodí k době Vánoc," prozradil Zdeněk Svánovský na páteční vernisáži, kterou doprovodil recitál písničkáře a milovníka železnic Petra Linharta.

Jeho repertoár lze označit jako magickou vlastivědu, protože písně se vztahují ke konkrétním místům a jejich příběhům. Inspirací mu byly hlavně výlety do míst, kde lze najít pozůstatky zaniklé sudetské civilizace.

Nálezy barevných skel na dně potoků nebo v lese pod vrstvou mechu. Vyprávění o hledačích pokladů. Hluboké hvězdné noci. Staré opuštěné továrny, tajemné jako zakleté zámky. Prameny, kříže a pomníčky. Zarůstající základy zmizelých chalup ve svažitých loukách. Kostely a hřbitovy, zjevené v srdci divoké přírody.

„Kdysi jsem na internetu našel inzerát realitky, která nabízela na prodej novogotický kostelík. Spíš větší kapli, kterou majitel předělal na chalupu. Kostel, kterému z lodi, hned vedle sanktusníku, kouří komín, za 630 tisíc. Je to trochu divná představa, ponížit kostel na pouhou chalupu. Jenže když v sousedních vsích narazíte na ruiny podobných kostelíků, už vám to tak podivné nepřijde," představil své výlety do Sudet, které inspirovaly jeho písně.