Možná si pamatujete vynikající koncert Heinze Hübnera a celé jeho rodiny a dalších skvělých hudebníků, jejich přátel. Konal se v roce 2013 u sv. Ducha jako součást oslav 105. výročí Hudebního sdružení Krnov. Exceloval v něm tehdy desetiletý Ysai Hübner, který je pátou generací houslistů v rodině Hübnerů v řadě.

Krnovský městský orchestr ve kterém hrál na housle Franz Hübner (třetí zprava v první řadě). Jeho syn Heinz Hübner se nyní vrací do rodného Krnova, aby v sobotu 3. srpna vystoupil v koncertní síni sv. Ducha i se svou rodinou a přáteli.
Chrámový sbor slaví výročí založení s rodinou Hübner

Přestože se Heinz Hübner v Krnově narodil za války a v roce 1946 ho čekal odsun, rád se sem vrací. Jeho koncerty jsou výrazem usmíření a spolupráce Němců a Čechů.

Otec Heinze Hübnera Franz hrával na housle v městském orchestru a osobně se tam poznal se slavným krnovským rodákem, geniálním houslistou Gerhardem Taschnerem (1922-1976). Heinz Hübner je živým dokladem česko-německých kořenů Hudebního sdružení Krnov. Jeho tatínek hrával v tomto sdružení na housle.

Nakládání materiálu v areálu Charity Krnov.
Pomoc z Krnovska přispívá k budování nové Ukrajiny

Výtěžek benefičního koncertu bude věnován potřebným a sirotkům na zkoušené Ukrajině.

Účinkují: zpěv Lada Soukupová, klavír Tomáš Edelsberger, varhany Jakub Osadník,Trio Heinze Hübnera, Hudební sdružení Krnov s hosty a chámový sbor Fronhofen. Diriguje Václav Mička.

Program: výběr francouzské hudby v průřezu několika staletí.

Krnovští včelaři se veřejnosti představili medem, medovinou, živými včelami i ručně malovaným svatým Ambrožem.
Včelaři představili Ambrože, živé včely a medovinu
Spalovna odpadu. Ilustrační foto
Poznámka Fidela Kuby: Mega zplynovna