„Hlavním lákadlem je nestárnoucí hvězda československé pop music Felix Slováček. Spolu s ním vystoupí bratislavská kapela Lavalier, duo Bystrík & Robo Papp společně se Zuzanou Haasovou a Edelband s neustále se rozšiřujícím obsazením. Exkluzivními hosty budou špičkoví ostravští jazzmani Boris Urbánek a Michal Žáček a v neposlední řadě BigBand Krnov," představil seznam účinkujících Tomáš Edelsberger.

Na koncertu bude důležitá nejen muzika. Má především vyjádřit respekt, úctu a spolupatřičnost všech, kterých se cukrovka dotýká.

„Zároveň je to příležitost načerpat sílu a odhodlání pro další zápas s touto nenápadnou nemocí a uvědomit si rizika, která s sebou diabetes přináší a jimž lze zabránit důslednou prevencí, včasnou diagnostikou a léčbou.

Jelikož je cukrovka tichou, nenápadnou a obvykle i bezbolestnou nemocí, je právě forma koncertu příležitostí, jak jí dodat hlas a rozeznít ji prostřednictvím hudby. Měl by to být hlas upozorňující na klíčovou roli zdravého životního stylu v prevenci diabetu a dalších civilizačních nemocí, ale stejnou mírou i hlas hájící lidská práva a zamezující sebemenší diskriminaci všech diabetiků.

Měl by to být ale společný hlas těch, které diabetes ,živí' a těch, kterým život komplikuje," uvedl Tomáš Edelsberger.

Vstupenky na koncert jsou 
v předprodeji v informačním centru Krnov na náměstí. Koncert začíná v 18. hodin.