Pro Pavla Rapušáka je to jeho již desátá výstava ve foyeru městského divadla. Ostatně je také spoluautor nápadu využít přísálí k výstavním účelům. Tentokrát divákům předvádí sérii snímků, které zachycují staré pražské domy. Vtip ovšem je v tom, že jde o jejich odlesk na karoseriích moderních vozů.

Rapušák tento nápad propojení moderní techniky se starou architekturou ještě vycizeloval tím, že důsledně dbal, aby na každém snímku byl i emblém značky vozu. Tento nápad si Rapušák vyzkoušel kdysi ještě klasickou fototechnikou na kinofilm, ale snímky zůstaly v jeho archivu.

V roce 2008 pak za jedno jediné odpoledne při procházce po Praze sbíral odrazy domů na karoseriích aut znovu, tentokrát již na digitální fotoaparát. Jak prozradil, auta před focením neleštil, vyblýskaných vozů našel po Praze dost. Někdy jej majitelé dokonce hnali, měli totiž zato, že si někdo tipuje jejich auta ke krádeži.

Snímky pak už upravoval jen minimálně, nejsou však ořezávané, záběry jsou takové velikosti, jaké je pořídil. Z užšího výběru 34 fotografií nakonec Rapušák pro výstavu zvolil dvanáct snímků. Výstava potrvá do 14. listopadu, je přístupná vždy hodinu před začátkem divadelního představení, v pracovní dny v běžnou pracovní dobu a nebo po dohodě.