Na české šňůře Arms And Sleepers se potkávají milovníci kapel typu Sigur Ros, Massive Attack nebo Radiohead. Tento objev současné světové hudební scény se 14. května představí také v krnovském klubu Kofola. Lahůdka v podobě amerického ambient trip-hop dua Arms And Sleepers doprovodí čeští Narcotic Fields.

Arms And Sleepers do České republiky přijíždějí znovu zahrát živě podruhé jako reakci na jejich velmi úspěšný koncert v pražském klubu Modrá Vopice v lednu 2010. Jejich vystoupení slibuje silný emocionální zážitek podpořený skvělými projekcemi, který se svým pojetím dá přirovnat k živému vystoupení uhrančivých Massive Attack nebo Radiohead.

Legenda praví, že umělecký koncept Arms And Sleepers vznikl za nemocnicí ve městě Cambridge, kde v jedné z místních uliček ležel na zemi krvácející muž s hrajícím kazetovým přehrávačem v ruce. Z drobného reproduktoru zněl gospelový sbor, který se mísil s živou pouliční jazzovou kapelou, která hrála opodál. Umírající muž upustil kazetový přehrávač na zem a zavřel své oči. Mix obou zvuků bylo to poslední, co slyšel, než zemřel. On odešel z tohoto světa, nicméně mix zvuku jeho kazety a pouliční jazzové kapely stvořil umělecký koncept Arms And Sleepers.

Již v roce 1978 vytvořil legendární Brian Eno nový druh elektronické hudby založené na diskrétním minimalistickém přístupu k hudbě a všudypřítomných zvucích, která měla být využita jako jako hudba v pozadí na letištích a jiných centrech masového výskytu lidí. Tento druh hudby má za úkol přinést uklidnění lidem, kteří chvátají z jednoho místa na druhé.

Bohužel se tento původní záměr vymknul tvůrci z rukou a tvorba Briana Ena se dostala do rukou milovníků elektronické hudby na celém světě. Tato zadumaná, náladová, elektronická hudba složená z naprogramovaných aranží s živými melancholickými nástroji a velmi uklidňujícími vokály dala vzniknout pozdější světové trip-hop/ambient scéně, na které se pohybují skupiny Portishead, Massive Attack, Groove Armada, Sigur Ros a další.

Tvorba kapely odráží atmosféru amerického East Coast

Základ Arms And Sleepers tvoří Max Lewis, který zajišťuje programování a klávesy. Mirza Ramic, který hraje na baskytaru a klávesy. Sestava Arms And Sleepers dále obsahuje živé bicí a zpěv. Vše je doplněno o projekce a vizuální kreace bostonského umělce Dado Ramadaniho. Arms And Sleepers pochází z prostředí amerických velkoměst Boston a Portland a jejich tvorba odráží atmosféru amerického East Coast.

Ve své tvorbě kombinují virtuózní naprogramovanou elektronickou hudbu, nostalgické zvuky syntezátorů, organické beaty, živé perkuse, xylofón, post rockové kytary s atmosférou ranní kávy v oblíbeném coffee shopu za deštivého rána na mořském pobřeží na East Coast. Arms And Sleepers právě vydali nové album ´Matador. Toto album se chystají podpořit druhým evropským turné, které probíhá v květnu 2010 a zavítá i do Krnova.

Arms And Sleepers již vydali několik úspěšných desek a již několik let úspěšně vystupují po celém světě a budují si v rámci trip-hopambient scény kultovní status. Přijďte si vychutnat do Kofoly v pátek silný zážitek, který vás emocionálně naplní až po okraj.