Krnovský Festival Setkání s duchovní hudbou letos zakončí adventní koncert v minoritském kostele Narození Panny Marie. Dnes v 19 hodin ve svátečním programu pod čerstvě zrestaurovanými rokokovými freskami uslyšíme hudební díla F. Duranteho, A. Mazáka, J. G. Albrechtsbergera, J. S. Bacha, G. F. Händela a dalších mistrů.

Účinkovat budou sólisté z řad studentů a pedagogů Církevní konzervatoře Opava, dále vystoupí smíšený sbor Laudate Dominum a komorní sbor oba z Církevní konzervatoře Opava, členové Janáčkovy filharmonie Ostrava a další hosté.

„Církevní konzervatoř v Opavě je jedinou konzervatoří v republice, která se zabývá duchovní hudbou. Mezi její studijní obory patří hra na varhany, hra na klavír, hra na cembalo, řízení sboru, sólový zpěv, hra na strunné nástroje, hra na dechové nástroje, hra na akordeon, skladba a dirigování. Připravuje hudebníky i hudební pedagogy," představila opavské hosty za organizační tým Květoslava Kukelková.

Pořadately jsou Konvent minoritů a Občanské sdružení Flemmichova vila. Koncert je organizován v rámci projektu, který objevuje kulturní dědictví minoritských klášterů.