více >>

Marta Balážová a Tibor Žida

Akce již skončila

Jazz, soul, RnB, ale i pop, funk, nebo šansony a samozřejmě gypsy style. To je repertoár, který představí zpěvačka Marta Balážová krnovskému publiku na dalším z jazzových podvečerů u památníku Leopolda Bauera na krnovském náměstí v pátek 12. července od 18.30 hodin.
Marta Balážová je bruntálskou rodačkou. Zpěv studovala na Konzervatoři Jaroslava Ježka a své vzdělání si rozšiřuje na Mezinárodní konzervatoři v praze. Mimo působení v T.O.P. Dream Company, kde zpívala po boku Vojty Dyka a Ondřeje Rumla má za sebou roli v Dobře placené procházce pánů Suchého a Šlitra na scéně Národního divadla v Praze a v Městském divadle v Brně účinkovala v tamějším nastudování muzikálu HAIR.Jak sama říká, nejvíce muzikantských zkušeností nasbírala při několikaletém cestování po světě a zpívání na zaoceánských lodích.
Tam ji také doprovázel krnovský rodák kytarista Tibor Žida. Toho k hudbě již ve dvou letech přivedl jeho otec.
Svou hru na kytaru i piano si Tibor Žida zdokonalil při studiu na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde se začal věnovat jazzové hře. Jako skladatel a zpěvák se nebojí propojovat romskou hudbu se současnými hudebními vlivy.

12. 7.  (17:30–19:00)
Krnov
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ