více >>

Fajné léto je letos na Osoblažce i v Kosárně

Akce již začala

Fajné léto nás čeká 13. 7. na úzkokolejce z Třemešné do Osoblahy a také 27.7. v Karlovicích v Kosárně. Také dalších technické památky v rámci kraje Fajné léto postupně oživí ukázkami řemesel, hudbou a zábavou.
Osoblažská úzkokolejka má sice pouhých 20 kilometrů, ale zato je nejklikatější. Provozovatelé parních vlaků chystají 13. července na Osoblažce Fajné léto, které nabídne rodinný program. Na trať vyrazí malá rumunská lokomotiva Rešica i lokomotiva Malý Štokr ze škodovky. Návštěvníky čekají nejen obvyklé parní jízdy mezi Třemešnou a Osoblahou, ale také speciální parní spoje mezi Osoblahou a Slezskými Rudolticemi.
Pohledy na půvabnou krajinu zapomenutého Osoblažska zpestří průvodčí i přednosta stanice v dobových uniformách. Možná dorazí i legendární loupežník Hotzenplotz, který dostal jméno podle německého názvu Osoblahy. „A pokud budete hodní, možná vás nechají přiložit pod kotel nebo si jen tak zapískat,“ slibují organizátoři Fajného léta dětem. Kosárna v Karlovicích je historické venkovské stavení, ve kterém se vyráběly dráty a zemědělské nářadí. V rámci Fajného léta chystají v Kosárně speciálních prohlídky a pletení košíků. Bude to akce plná řemesel, krajového jídla, soutěží, divadla i tance.

od  13. 7.
do  27. 7.
Karlovice
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ