více >>

Do Opavy na Fidorku, do Krnova na Kofolu

Cyklostezku číslo 55, která vede z Opavy do Krnova a z Krnova do Opavy si oblíbily všechny věkové kategorie, protože je nenáročná, spojuje zajímavé cíle a často vede mezi stromy ve stínu. Nejvíc ji proslavila oblíbená každoroční akce „Do Opavy na fidorku, do Krnova na kofolu“.

Letos se konala 1. září a i přes nepříznivou předpověď se čtvrtého ročníku zúčastnilo rekordních 592 cyklistů. Ti na stanovištích mezi Krnovem a Opavou plnili různé úkoly a odměnou jim byly cyklistické reflexní prvky, samolepky nebo pexeso. Na startu, respektive v cíli, se pak účastníci již tradičně mohli občerstvit Kofolou a Fidorkou. „Za organizátory mohu říct, že akce se opravdu vydařila, a jsem velice ráda, že se těší čím dál tím větší oblibě,“ řekla Kristýna Antonyová, koordinátorka akce, kterou pořádají města Krnov a Opava ve spolupráci s firmami Kofola a Mondelēz International.

V Krnově je start u Petrova rybníka, v Opavě u městského koupaliště. Na trase cyklisty láká rozhledna, zrcadlové bludiště, biotopové koupaliště a galerie Na rychtě v Úvalně, které je v Moravskoslezském kraji nositelem titulu vesnice roku 2018. V Halosovicích cyklisty láká Muzeum slezského venkova, a Krnov i Opava toho nabízí daleko více, než jen zmíněné fodorky a Kofoly.

SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ