více >>

Bruntálský rodák na scéně

Akce již skončila

Po režiséru Vladimíru Morávkovi mohou lidé v Bruntále vidět na scéně městského divadla dalšího Bruntaláka. V Městském divadle v Bruntále bude v pondělí 15. dubna v 19 hodin hostovat Moravské divadlo Olomouc s představením Vzpoura nevěst. V jedné z rolí se přestaví i bruntálský rodák Marek Pešl.
Jednadvacetiletý talentovaný herec je v angažmá olomouckého divadla už dva roky, nastoupil zde po absolvování herecké konzervatoře v Ostravě. Marek Pešl účinkuje v Moravském divadle Olomouc v dalších inscenacích: Vzpoura nevěst, Cyrano z Bergeracu, Petr a Lucie, Nebezpečné známosti, Boží mlýny a Starci na chmelu.
Mladší generace si Marka nejspíš pamatuje z populární studentské kapely Donaha, v níž zpíval a hrál na baskytaru. Kapela skončila v roce 2017.
Marek chtěl být hercem odmalička, nápad jít na konzervatoř vznikl už na základní škole. „Chodil jsem na ZŠ Amos, kde se každý rok hrálo představení, a poslední ročník měl vždy ty hlavní role. A já tenkrát hrál prince v princezně Koloběžce a hrozně se mi to zalíbilo,“ zavzpomínal Marek Pešl před dvěma lety v rozhovoru pro náš týdeník Region.
„Bruntál mě naučil být hlavně sám sebou. Když jsem byl mladší, v Bruntále byly takové ty skupiny, ať už bikeři, skejťáci nebo hopeři. A já jsem do žádné nepatřil. Vždycky mě to štvalo, ale teď jsem za to rád. Protože jsem zůstal sám sebou,“ uvedl v rozhovoru Pešl.

15. 4.  (19:00–20:00)
Bruntál
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ