Kdy: od soboty 26. do pondělí 28. října
Kde: Jiříkov, hrad Sovinec
Za kolik: 140 korun, děti a ZTP 80 korun

„A na takovou slavnost si zveme ty nejlepší z nejlepších. Proto jsme rádi, že na Pátém nádvoří opět vystoupí skvělý klaun, artista a akrobat Slávek Načunájev, který návštěvníkům dokáže, že se dá žonglovat téměř s čímkoliv,“ uvedl k chystanému programu za pořadatele Petr Šenkyřík.

„Když se ale nebude na nádvoří žonglovat, mohou se návštěvníci "svést" na skvělém Kolotoči príma pohádek úžasného rodinného divadla bratří Marčíků Já to jsem. Také nám předvedou, jak se dá upravit historie v příběhu Jak vznikají dějiny,“ pokračoval ve výčtu účinkujících umělců Petr Šenkyřík.

Návštěvníci uvidí také vystoupení Divadelní a šermířské společnosti Malberg, která předvede šermířské umění středověku. A na Sovinci nebudou chybět ani draví ptáci Sokolnického dvorce Dědictví, ti budou opět přichystaní na svých posedech pod Čtvrtou bránou, kde si je mohou lidé vyfotit, či je nechat dát na ruku. Pro ty nejmenší diváky jsou určeny pohádky loutkové divadla Kašpárkův svět.

Na nádvořích najdou návštěvníci stánky s dobovým zbožím či historickými řemesly. Zájemci si zde mohou vyzkoušet třeba kovářské řemeslo.

Po všechny tři dny bude areál hradu Sovinec otevřen vždy od 9 do 17 hodin. Navštívit interiéry hradu s průvodcem mohou lidé každou půl hodinu, poprvé v 9.30, poslední v 16hodin se začátkem výkladu na Horním hradě u dvou velkých děl.