Borůvkové knedlíky a další borůvkové speciality budou nabízet vybrané restaurace nejen v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem, ale také v Karlově Studánce, Dolní Moravici či Vrbně pod Pradědem.

Hlavní centrum hodů je však Malá Morávka, v obecním parku bude připraven doprovodný program, například soutěž v pojídání borůvkových knedlíků, ale i další zábavné soutěže. Návštěvníci zde najdou také rukodělné a řemeslné výrobky s borůvkovou tématikou, borůvkové pivo a další nápoje s borůvkami: víno, cider, pálenku a limonádu. Nebudou chybět borůvkové koláče, buchty, wafle, trubičky, sýry, klobásy, marmelády, čatní a omáčky. Děti se mohou pobavit na střelnici, jsou pro ně připraveny dílničky, malování na tvář, fotokoutek a další.

V sobotu odpoledne proběhne v parku série koncertů, od 16.30 hodin vystoupí Gerald James Clark, The Slobs, Easy Steps a nakonec ve 21.30 kapela Světlo.

Z Ostravy přes Opavu a Krnov dorazí v sobotu speciální historický vlak, zájemci se opět mohou svést po celý víkend turistickým vlakem mezi Bruntálem a Malou Morávkou, Mezi restauracemi bude jezdit bezplatný autobus.