Kdy: V sobotu 31.8. od 14 hodin
Kde: Krnov, v areálu Zámečku

K svátku výběrového piva patří také dobré jídlo a zábava.

Akci pořádají společně krnovský pivovar Nachmelená opice, Hospoda pod obrazem a kokteilbar Fklidu.

Od 14. hodin budou v areálu Zámečku připraveny atrakce pro děti. Od 18. hodin začnou hrát kapely jako krnovská poprocková TICHO!, opavský MISTRÁL a jak už název napovídá, z hlavního města přijede LADY PRAGA.

Výběr kapel i ozvučení svěřili organizátoři do rukou Martina Hradečného z hudebního klubu Kofola.

Nabídku piv představil sládek krnovského pivovaru Nachmelená opice Michal Kuřec: „Celkem bude na výběr 12 druhů piv. Tři naše stálice: Ležák 11, Sun Apa 12 a Ipa 14. K tomu bude náš speciál a to desítka Tropický kyseláč. Jedná se o pivo, které cíleně zkysnulo na varně, a byla do něj přidána ovocná šťáva. Výsledkem je svěží lehký ovocný pivní nápoj. Tento pivní styl je dneska velmi progresivní a vyhledávaný. Proto jsme se rozhodli jej uvařit i my,“ láká sládek na klasiku i experimentální novinku.

Široká paleta pivních stylů dále nabídne tradiční český ležák ve více verzích (10%, 11%, 12%) a několik piv typu PALE Ale, IPA a také černý STOUT. „Pivní styl NEIPA je zakalená, takzvaná džusová IPA. Nabídneme pšeničné pivo v klasické i silnější verzi a už zmíněný kyseláč. Také se v Krnově představí pivovar Žíznivý Dromedár z Ostravy se svojí světlou 12% Ležákem. Zajímavostí je, že tento pivovar dnes vaří na naší původní varně, kterou jsme jim loni prodali. Dále to bude Jarošovská 10%. Ano, jedná se o znovuobnovený slavný pivovar,“ doplnil Kuřec.

Ze zahraničích piv tu bude nejznámější evropský CRAFT pivovar Brewdog že Skotska se svojí Hazy Jane, což je zakalená džusově vonící IPA 16%. Druhým zahraničním hostem bude silné německé pivo Weizenbock s 8,2% alkoholu od pivovaru Schneider Weisse.

Pivo Něžná Bára 13% je z pivovaru Chomout kousek od Olomouce. Jedná se o pivo typu Rye IPU, které je vařeno s použitím rýže. Tmavé pivo STOUT 14% pochází z pivovaru Rudohor v Krušných horách s názvem PUNT ÉIREANNACH. „Tento pivovar funguje necelý rok a už s tímto pivem vyhrál Jarní cenu českých sládků na Zvíkově 2019,“ uzavřel Kuřerc. O jídlo se postará opavský food truck. (frk)