Kdy: čtvrtek 26. 12. v 17 hodin.
Kde: Městské divadlo Krnov
Za kolik: 350 Kč

Štěpán Rak má vřelý vztah ke Krnovu. Letos oslaví koncertem v krnovském divadle svůj svátek. Není to až tak překvapivé. Dne 8. srpna 2015 slavil koncertem na Cvilíně své kulaté sedmdesáté narozeniny.

„Cvilín milují a proto jsem se rozhodl mu věnovat svůj koncert právě v den svých sedmdesátých narozenin. Byl pro mě vlastně jeden z mých nejcennějších narozeninových dárků,“ napsal Štěpán Rak své vyznání organizátorům narozeninového koncertu.

Loni v srpnu Štěpán Rak vystoupil v krnovském poutním kostele na Cvilíně společně se synem Janem Matějem Rakem, který je rovněž talentovaný hudebník.

Štěpán Rak v Krnově také pomáhá. Několikrát koncertoval v kostele na Cvilíně, aby pomohl formou benefice zachránit poškozené fresky Františka Ecksteina z roku 1727. Také na Cvilíně vystupoval v rámci festivalu Setkání s duchovní hudbou.

Svůj letošní sváteční koncert v Krnově kytarový virtuos nazval „Na Štěpána se Štěpánem“. Vystoupí zde po boku celosvětově uznávané harfistky a profesorky Královské akademie v Bruselu paní Jany Bouškové. Rak je nejen kytarista a skladatel, ale také profesor pražské AMU.

Vstupenky na koncert, kterým Štěpán Rak v krnovském divadle oslaví svůj svátek, stojí 280 Kč v předprodeji a na místě 350 Kč.