KDY: 10. srpna 23 hodin
KDE: Leskovec nad Moravicí

Leskovečtí hasiči se světelnou hasičskou fontánou už mají své zkušenosti. Dvakrát tuhle atrakci předvedli na Slezské Hartě a loni se podíleli na velkolepé hasičské fontáně v Praze, která byla uskutečněna ke stému výročí vzniku Československé republiky. Byla to největší vodní a světelná show, jakou kdy Praha viděla.

Teď podobnou podívanou opět zažije Leskovec nad Moravicí, fontánu hasiči připravili ke 135 výročí založení sboru v obci a je součásti obecních oslav Vavřineckých hodů. „Fontána bude v Leskovecké zátoce, zajímavá bude mimo jiné také tím, že se na ní podílejí hasiči z Leskovce nad Moravicí, z Leskovce u Vsetína a z Leskovce u Březové. A pomohou nám také hasiči z dalších okolních sborů,“ řekl Miroslav Puchalter, starosta Sboru dobrovolných hasičů Leskovec nad Moravicí.

Leskovečtí hasiči si chystají nejen proudnice, na show mají také speciální ledkové reflektory, které umí měnit barvu a vše bude řízeno počítačem. Podívaná potrvá asi sedmnáct minut a bude ji řídit Jiří Havner, který řídil i fontánu loni v Praze.

Hasičská fontána v Leskovci nad Moravicí začne v sobotu 10. srpna ve 23 hodin, po ní následuje ještě ohňostroj na vodě.