KDY: 7. září
KDE: Bruntál
ZA KOLIK: 120 Kč

Stejně jako v loňském roce, proběhne i letos v přední zahradě bruntálského zámku. Tento prostor se osvědčil pro svou snadnou dostupnost i bezbariérovost.

Festival opět nabídne to nejlepší z oblasti folku, folkrocku, country, blues, bluegrassu a dalších podob této hudby pro všechny generace. Domácí scénu letos zastoupí hned tři skupiny - bruntálský Můjčass, který je i zakládající skupinou celého festivalu, oblíbená indie - popová kapela Brixtn, kterou mnoho diváků může vidět na TV Óčko a bruntálsko - rýmařovská kapela Arrest, zastupující žánr bluegrassu se svou vlastní tvorbou. Na BIL zahraje také oblíbený písničkář Monty, který má k Bruntálu vřelý vztah a je tady velmi známý, stejně jako kapela Madalen za Zábřehu s mnoha hity a krásným melodickým folkem. Blues zastoupí kapela Já nevím, která nastoupila v letošním roce velmi úspěšnou cestu na mnoha soutěžích a festivalech. Trampskou muziku přiveze do Bruntálu pražská Terrakota, známá spíše pod dřívějším názvem Sekvoj. Milovníci tradic a pamětníci starých Port budou jistě rádi za skupinu Semtam z Pardubic, která jistě zahraje i mnoho svých hitů z celé své historie. Třešničkami na dortu pak budou jistě Marien, velmi známá a mnoha cenami ověnčená kapela se svým frontmanem Víťou Troníčkem a s mnoha hity, které se zpívají po celé republice. Festival uzavře stálice naší scény a folková legenda Jaroslav Samson Lenk, který jistě přiveze do Bruntálu mnoho svých známých a již zlidovělých písniček a především dobrou náladu.

Festival poskytne také pestrou nabídku občerstvení a tradičně i výroční turistickou známku, kterou začal již před čtyřmi lety pro každý ročník vydávat. Organizátoři mají v záloze i tzv. mokrou variantu, která by při velké nepřízni počasí akci přesunula do městského divadla. Přátelské bude i vstupné 120 korun pro dospělé a 50 pro děti, ZTP budou mít vstup zdarma.