VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Rekonstrukce hřbitova v Nové Vsi

Rekonstrukce hřbitova v Nové Vsi

Dobrovolníci na Krnovsku pracují na opravě hřbitova

Česká Ves - Zapadlé vesničky v hornatých lokalitách mezi Krnovem a Městem Albrechticemi mají pozoruhodnou historii. Jsou specifické tím, že se zde v uplynulých stoletích dokázaly udržet ostrůvky evangelického vyznání, které odolaly všem vlnám rekatolizace. Tento fenomén stál u zrodu mezinárodní skupiny dobrovolníků, která se formou takzvaného workcampu snaží tyto památky poznávat a zachraňovat.

Dobrovolníci opět přijedou zkrášlit hřbitov

Česká Ves - Již potřetí se sjedou dobrovolníci, aby pokračovali v opravách evangelického hřbitova v České Vsi. Letošní workcamp proběhne od pondělí 25. srpna do pátku 29. srpna a organizují ho Horst Kaller z bavorského městečka Huglfing, historik Jiří Riezner z Jevíčka a student Martin Hlaváček z Města Albrechtic.

Dobrovolníci v České Vsi opraví hřbitovní márnici

Stará Ves, Slezské Rudoltice - Také vletošním roce bude pokračovat rekonstrukce opuštěného evangelického hřbitova v České Vsi. Už počtvrté se mohou dobrovolníci hlásit na mezinárodní workcamp, aby pomohli sopravami této památky.

Dobrovolníci opraví márnici z bývalého hřbitova

Česká Ves /FOTO/ - Evangelický hřbitov v České Vsi u Města Albrechtic patří k posledním dokladům o evangelické komunitě, která v zapadlých podhorských vesnicích několik století odolávala rekatolizaci.

Do oprav márnice se zapojí Češi, Němci i Egypťanka

Česká Ves /FOTO/ - Opravdu pestré složení bude mít jubilejní pátý ročník pracovního pobytu dobrovolníků, kteří usilují o záchranu romantického horského hřbitůvku v České Vsi na Albrechticku.

Dobrovolníci čtyř národností pokračují v práci na hřbitově

Česká Ves /FOTO/- Jedenáctka dobrovolníků čtyř národností se v závěru srpna zúčastnila pátého ročníku workcampu na německém evangelickém hřbitově v České Vsi u Města Albrechtic.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT