deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Poprvé v historii: Brzy 40letému tělesně postiženému Jiřímu Kotábovi se podařilo sesbíral 50 tisíc podpisů pro kandidaturu na prezidenta.
Sezóna srnčat pomalu končí: Srny své mladé nechávají ve vysoké trávě, kde je často zabije či zraní lidé se sekačkami. Ročně jich zemře 60 tisíc.
Ruský špión: Významný mexický výzkumník Hector Alejandro Cabrera Fuentes jde na 4 roky do vězení za získávání informací pro Rusko.
Zásoby zbraní se tenčí: NATO by mělo posílit své jednotky v Pobaltí a členské země by měly navýšit kapacity vojenského průmyslu, míní The Times.
Summit EU: Lídři Evropy se dnes věnují debatě o možných opatřeních proti vysokým cenám energie a omezeným dodávkám ruského plynu.
Jejímu rozvoji pomohly dotace: Každý porcelánový produkt ve firmě Realistic je naprosto unikátní, ve firmě tudíž neprobíhá sériová výroba.
Zelenou perlu má prvně žena: Ropákem roku je exministr Brabec, Zelenou perlu má Pynelopi Cimprichová, místopředsedkyně hnutí Švýcarská demokracie.
Magazín Víkend: V sobotním vydání magazínu si přečtete rozhovor s českým komikem Lukášem Pavláskem.
Připomeňme si: Právě dnes je to přesně rok od ničivého tornáda na jižní Moravě na Břeclavsku a Hodonínsku.
Nástupce Petra Gazdíka: Předsednictvo STAN našlo kandidáta do čela MŠMT, potvrdit ho má dnes večer širší vedení.
Šílené počasí: Na jihu Čech hrozí kvůli nadcházejícím velkým bouřkám lokální povodně.
Jako kdyby se nic nestalo: Rok od ničivé bouře ve Stebně je téměř vše opravené. Jedním z následků bylo přes 50 vyvrácených stromů u kostela.
Rodinná legace: Kasalova pila v Jindřichově Hradci už funguje 90 let. Vlastní ji už čtvrtá generace rodiny Kasalovy.
Stále nacházejí další: Počet obětí po zemětřesení v Afgánistánu k dnešku činí 1150 lidí. Ne ke všem postiženým vesnicím se dostává pomoc.
Teleskopy odhalily tajemství: Vědci po letech zjistili, proč je Neptun modřejší než Uran. NASA také přemýšlí o nové misi k Uranu.
Boj s plýtváním jídlem: Nový španělský zákon přikazuje tamním restauracím automaticky zákazníkům balit zbytky jídla domů.
Milostivé léto se na podzim vrací: Některým dlužníkům v exekuci umožní splatit závazky bez úroků nebo penále. Bude trvat od září do konce listopadu.
Navýšení rodičovského příspěvku: O něm a o způsobu jeho valorizace chce v dohledné době v koalici jednat ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.
Sněmovna schválila zjednodušení pravidel: Příjemci příspěvku na bydlení by měli dokládat příjmy a výdaje jednou za půl roku, nikoli každého čtvrt roku.
Kdo výchovné dostane a kdo ne: Stát od příštího roku přilepší důchodcům, kteří se starali o své děti. Týká se to pouze jednoho z rodičů, obvykle matek.
Nečekané komplikace: Z nového elektromobilu Toyoty bZ4X můžou za jízdy odpadnout kola, varuje zákazníky automobilka.
Nejpodivnější stavby světa: Podívejte se na 5 vybraných budov, které jsou zajímavé nejen svým vzhledem, ale také příběhy, které se k nim pojí.
Pradávný zabiják je stále nebezpečný: Břišní tyfus se u nás zdá jako planá hrozba, ale je to velmi nebezpečná nemoc. Virus se umí přizpůsobit antibiotikům.
PODCAST: Poslechněte si, proč se vyplatí posílat děti na letní dětské tábory a zda jim tam hrozí nějaké nebezpečí.
Dva roky nepodmíněně: Soud v Paříži poslal do vězení 8 zlodějů, kteří před 3 lety ukradli z klubu Bataklan dílo světoznámého umělce Banksyho.