deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Nejraději čtou pohádky a fantasy: I přes oblíbenost knih Harryho Pottera přesto série příběhů nevytlačila z knihoven českých dětí jiné publikace.
Neformální summit v Česku: V době českého předsednictví by tématem summitu mohla být širší spolupráce EU s nečlenskými státy.
Nabízí expozice i model kolejiště: Blatské muzeum ve Veselí nad Lužnicí slavnostně představilo novou podobu Weisovu domu.
Hledání na Svitavsku: Policie aktuálně hledá 10 lidí, 8 mužů a 2 ženy. Vyhýbají se vězení, neplatí alimenty nebou tíkají před zatčením.
Obnovení zájmu: Osmdesáté výročí vyhlazení osady Ležáky zvyšuje zájem o historická témata, říká vojenský historik Eduard Stehlík.
Oběti války: V okupovaném Chersonu na jihu Ukrajiny provedli atentát na místního činovníka, podle Ukrajiny kolaboranta s Ruskem.
Bylo mu 63 let: Zemřel bývalý moderátor počasí v ČT Ján Zákopčaník. Z televize odešel v roce 2005, aby se věnoval letecké meteorologii.
Dětský den s armádou v Bechyni: Do parku se na tradiční akci přišlo pobavit více jak 400 dětí. Zaujal je třeba pyrotechnický robot nebo Pandury.
Jižní Morava nebyla jediná: Tornádo, které před rokem zasáhlo Moravu, bylo loni jedním ze čtyř takto silných tornád na světě.
Trend je nealko: Za první čtvrtletí letošního roku vyrobily české pivovary téměř o 21 procent více nealkoholického piva než loni.
Prodávali pervitin: Policisté stíhají dvaačtyřicetiletou ženu z Táborska a devětadvacetiletého muže z Pelhřimovska za prodej drog.
Jedna z nejprodávanějších knih světa: První kniha Harry Potter a Kámen mudrců dnes slaví 25 let od jeho prvního vydání v roce 1997.
Německé fotbalistky si můžou vybrat: Najdou se i sportovní federace, které transgender ženám nezakazují účast v elitních soutěžích.
Příprava na všechno: Rakušan chce zavést pro starosty obcí povinnost absolvovat po nástupu do funkce krizové bezpečnostní školení.
Denně o hodinu a 20 minut navíc: Čas strávený u obrazovky se během pandemie zvýšil nejvíce mezi dětmi základních škol, vyplývá z nové globální studie.
Předprodej nebude: Prodej vstupenek na projekce 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne až ve čtvrtek 30. června.
Děsivá či milá funkce: Společnost Amazon sdělila, že pracují na tom, aby systém Alexa dokázal mimikovat jakékoliv hlasy. I ty zesnulých.
Meteorologové varují před bouřkami: Odborníci vydali na Pardubicku a Chrudimsku výstrahu. Platí od pátečního odpoledne do sobotní 10. hodiny.
Senát schválil příspěvky na dítě: Rodiny, které splňují podmínky, budou dostávat od srpna jednorázový příspěvek 5000 korun na dítě do 18 let.
Přicházející bouřky: Ty budou zejména v Jihočeském kraji, na jihu Středočeského kraje a západě Vysočiny ojediněle extrémně silné.
Poprvé v historii: Brzy 40letému tělesně postiženému Jiřímu Kotábovi se podařilo sesbíral 50 tisíc podpisů pro kandidaturu na prezidenta.
Sezóna srnčat pomalu končí: Srny své mladé nechávají ve vysoké trávě, kde je často zabije či zraní lidé se sekačkami. Ročně jich zemře 60 tisíc.
Ruský špión: Významný mexický výzkumník Hector Alejandro Cabrera Fuentes jde na 4 roky do vězení za získávání informací pro Rusko.
Zásoby zbraní se tenčí: NATO by mělo posílit své jednotky v Pobaltí a členské země by měly navýšit kapacity vojenského průmyslu, míní The Times.
Summit EU: Lídři Evropy se dnes věnují debatě o možných opatřeních proti vysokým cenám energie a omezeným dodávkám ruského plynu.