deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Chtějí je postavit před soud: Mezi 70 lidmi, o jejichž vydání ze Švédska a Finska usiluje Turecko, jsou například nezávislý novinář či napravený žhář.
Hlasování o budoucnosti jádra: Evropský parlament bude zítra rozhodovat o ekologické přijatelnosti jaderné energetiky.
Kardinál Michael Czerny: Ve svém kázání na Velehradě zmínil konflikt na Ukrajině, který podle něj Rusko vede proti celému civilizovanému světu.
Byl ve vodě desítky minut: 47letý muž včera spadl do rybníka v pražském Motole a začal se topit. Vytáhli ho až hasiči, nyní je v nemocnici.
Silné ženy a slibné scénáře: Ačkoli to programový tým karlovarského festivalu neměl cíleně v plánu, řadě příběhů na plátnech dominují ženy.
Ruská okupační vláda: V jejím čele v ukrajinské Chersonské oblasti stanul bývalý důstojník ruské tajné služby FSB Sergej Jelisejev.
Nacisté ji tahali vyhlazovacími lágry: Spisovatelka Hana Sternlicht pokřtila svou autobiografickou knihu, v níž vzpomíná na hrůzy války.
Stávka ovlivní i vývoz plynu: Zaměstnanci ropných plošin v Norsku zahájili stávku. Do soboty může snížit těžbu ropy o 15 % a těžbu plynu o 25 %.
Nepovedený manévr: Řidič v Českém ráji se pokusil předjet skupinu cyklistů, přičemž do jednoho narazil. Tři z nich skončili v nemocnici.
Ústupky Pekingu: Vatikán usiluje o další prodloužení smlouvy s Čínou o jmenování biskupů, řekl papež František.
Nové příležitosti, poznání i partneři: Nový ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu Jakub Kulhánek slibuje větší kontakt s regiony.
Jel v ukradeném autě: Řidič, který chtěl ujet policejní hlídce, nezvládl řízení a narazil do zdi kavárny na rohu Radlické ulice v Praze 5.
Konference v Luganu: Čtyři desítky zemí vytvořilo politickou deklaraci, která zahrnuje 7 základních principů a půdorys pro obnovu Ukrajiny.
Tečka za Ignis Brunensis: Brněnský orloj na náměstí Svobody zítra vydá skleněnku s motivem ohňostroje.
Akt o digitálních služnách a trzích: Europoslanci schválili regulaci velkých digitálních firem, budou více bojovat proti nezákonnému obsahu a dezinformacím.
Delší životnost, únosnost i voděodolnost: Při rekonstrukci pražského Barrandovského mostu silničáři poprvé v ČR použili speciální ultra vysokohodnotný beton.
Postup bojů: Putin včera vyhlásil vítězství Ruska v Luhanské oblasti a podle ISW se zdá, že armádě nařídil operační přestávku.
Zdravé léto: Přečtěte si tipy a triky redakce Deníku, které vám umožní užít si léto s co největším zdravím a energií.
Zásadní krok pro vstup: Třicet členských zemí NATO podepsala protokol o přistoupení Finska a Švédska.
Kam za nostalgií: Podívejte se, kde všude na Vysočině najdete pumptrackové areály.
Pomoc k nezaplacení: Náčelník ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj dnes poděkoval České republice a Polsku za dodávky tanků.
Bouzková dobývá Londýn: Tenistka Marie Bouzková patří mezi nejoblíbenější hráčky na okruhu WTA. Dnes bojuje ve čtvrtfinále.
Tři jsou zraněni: Po střetu s osobním autem u Rovenska pod Troskami v Českém ráji dnes dopoledne havarovalo šest cyklistů.
Prosí ho, aby jí pomohl domů: Americká basketbalistka Brittney Grinerová se z moskevské vazby obrátila s prosbou o pomoc na prezidenta Joea Bidena.
Důsledky obav z recese: Euro se k dolaru propadlo na 1,0306 USD, nejníže za 20 let. Přispívají k tomu i energetické problémy v eurozóně.