deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Papež František vyzval k amnestii srdce: Více než milion lidí se zúčastnilo mše vedené papežem pod širým nebem na letišti v konžském hlavním městě Kinshase.
Pražská burza znovu posílila: Je na nejvyšší úrovni od loňského června. Index PX dnes stoupl o 0,97 procenta na 1342,50 bodu.
Kauza utajovaných dokumentů: FBI při prohlídce domu prezidenta Joea Bidena nenašel žádné další dokumenty označené jako tajné.
Fiskální balíček: Národní ekonomická rada vlády dnes projednala rozpočtové úspory, řešení exekucí či půjčku z Národního plánu obnovy.
Setkání v senátním Prezidentském salonku: Dnes večer se sešli premiér Fiala a předsedové parlamentních komor Vystrčil a Pekarová Adamová s Petrem Pavlem.
Neuvěřitelný objev: Archeologové našli v Iráku krčmu včetně zbytků jídla z doby 2700 let před naším letopočtem.
Čistý vzduch pro zdraví: Vědci zjistili, že dlouhodobé vystavení i relativně nízkému znečištění zvyšuje riziko deprese a úzkosti.
Onkologické profily evropských zemí: V Česku je odhadovaný počet nových nádorových onemocnění a úmrtnost na ně vyšší než průměr EU.
Zpráva Mezinárodní agentury pro atomovou energii: Zpráva kritizuje Írán za nepřiznané změny v zařízení na obohacování uranu.
Andrew Tate v Rumunsku u soudu prohrál: Soud zamítl všechna 4 odvolání a zůstane tak ve vazbě až do 27. února, zatímco bude vyšetřování pokračovat.
Zálohování PET lahví a plechovek: Spuštění systému v ČR bude stát zhruba 5,2 miliardy korun. Další 1,3 miliardy korun ročně bude stát provoz systému.
Digitální vyřizování dávek: On-line by se od příštího roku neměla dát podat jen žádost, ale elektronický by měl být celý proces, řekl Jurečka.
Rasismus na internetu: V roce 2022 společnost Yelp odstranila více než 2 000 příspěvků obsahujících rasistické nenávistné projevy.
USA uvalily sankce: Po celém světě se zaměřily na 22 jednotlivců a firem, jež pomáhají Rusku a jeho zbrojnímu průmyslu.
Slovensko se vyhnulo úřednické vládě Čaputové: V zemi zůstává u moci vláda Eduarda Hegera, a to přesto, že jí už v prosinci parlament vyjádřil nedůvěru.
Oslavy 80. výročí bitvy u Stalingradu: V ruském Volgogradu slavnostně odhalili sochu diktátora Josifa Stalina.
Násilí mezi Izraelem a Palestinci se stupňuje: Izraelská armáda dnes uvedla, že její protivzdušný systém sestřelil raketu vypálenou z palestinského Pásma Gazy.
Rusové přejmenovali Volgograd zpět na Stalingrad: Nejde o změnu oficiální, nýbrž dočasnou při příležitosti 80. výročí konce bitvy o Stalingrad, tvrdí.
Rozdíly mezi pohraničím a zbytkem republiky: Pohraničí potřebuje ekonomickou reformu, vymlouvat se na odsun Němců 80 let je špatně, řekl sociolog Prokop iRozhlasu.
Obvinění před Super Bowlem: Nováček v útoku Josh Sills z týmu Philadelphia Eagles, který se chystá na Super Bowl, byl obviněn ze znásilnění a únosu.
Válka na Ukrajině: Putin dnes prohlásil, že ruská armáda musí zastavit ostřelování ruských regionů z ukrajinského území.
Opakované volby na Moldavě platí: Krajský soud v Ústí nad Labem zamítl všech 23 stížností, které dostal po lednovém opakovaném hlasování. Nešťastný konec ztracené ženy: Pitva potvrdila, že se na smrti těhotné ženy z Lípy nepodílel nikdo další. Policie ji 27. ledna našla mrtvou.
Rusové a Bělorusové na Olympijských hrách: Pokud na ně budou připuštěni, zváží Lotyšsko stejně jako Ukrajina bojkot OH v Paříži, uvedl tamní olympijský výbor.
Autoprůmysl přijde o deset miliard korun: Kvůli chybějícím čipům a navazujícím součástkám automobilky v únoru vyrobí o 20 000 až 25 000 aut méně.