deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Hudba Taylor Swift se vrátila na TikTok: Vydavatelství Universal Music v lednu stáhlo písně svých umělců s odvoláním na licenční spor.
Republikáni obvinili Bidena z pokrytectví: Kritizoval Trumpa, že čerpal z dárcovských fondů. Sám při vyšetřování, jak nakládal s tajnými dokumenty, od lidí čerpal.
Nepoměr mezi promluvami hostů nebyl: Analýzy předvolebních debat před loňskou lednovou volbou prezidenta republiky, nezjistily porušení vysílacího zákona.
Válka na Ukrajině: Ruské ministerstvo spravedlnosti označilo dva prominentní novináře BBC za zahraniční agenty.
Situace v Jihočínském moři: Trojstranná dohoda mezi USA, Japonskem a Filipínami změní dynamiku v regionu, řekl filipínský prezident Marcos.
Válka na Ukrajině: Lidé by se měli připravit na možné výpadky elektřiny, řekl ministr energetiky Herman Halušenko.
Předcházení terorismu: Němečtí policisté zatkli 4 mladistvé, které podezírá z plánování islamistických teroristických útoků.
Válka v Pásmu Gazy: Při izraelském útoku na centrum Gazy zabito pět lidí a více než 30 jich bylo zraněno.
Zemřel italský módní návrhář Roberto Cavall: Bylo mu 83 let. V módě mu byl blízký výstřední styl a potisky inspirované přírodou.
Házenkářky prohrály v kvalifikaci i s Nizozemskem: O poslední zbytky šancí na Olympijské hry přišel Dahlův tým večer po očekávaném vítězství Španělska nad Argentinou.
Pochybení inteligentní tramvaje: V Petrohradě zranila 4 lidi na přechodu pro chodce "chytrá" tramvaj, která by se měla zastavit, ale jela dál.
Počasí na sobotu: Dnes bude polojasno, přechodně až oblačno. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 20 až 24 °C.
Válka na Ukrajině: Čína posiluje ruskou válečnou mašinérii, tvrdí USA. Poskytuje drony a rakety, satelitní snímky a obráběcí stroje.
EU schválila první miliardový úvěr pro Egypt: Cílem je podpořit tamní ekonomiku a docílit snížení počtu imigrantů z regionu.
Válka na Ukrajině: Země jedná se svými partnery o přijetí dalších dvou baterií systému Patriot a jedné baterie raket SAMP/T.
Testování zbraní: Rusko informovalo, že v Astrachaňské oblasti na jihu země provedlo test mezikontinentální balistické střely.
Válka na Ukrajině: Vláda vyčlení peníze na nákup systémů elektronického bojového systému na ochranu ukrajinské kritické infrastruktury.
Agresivní řidič z Jihlavy: Městská policie stíhá 54letého řidiče, který úmyslně narazil do náhodného auta před sebou a vytlačil ho ze silnice.
Ruské jednotky dorazily do Nigeru: Desítky vojenských instruktorů přiletěli do země v rámci dohody s tamní juntou. Přivezli i systém protivzdušné obrany.
Berlín přerušil propalestinskou konferenci: Policie zrušila palestinský kongres s tím, že jeden z řečníků podléhá zákazu politické činnosti v Německu.
Biden vzkázal Íránu, aby neútočil na Izrael: Spojené státy podle něj pomohou Izraelcům s obranou a Teherán neuspěje.
Lidé si za jídlo připlatí: V restauraci dnes Češi za oběd utratí v průměru 224 korun. To je o 70 korun více než v roce 2019.
Výbuch a požár v bytě v Karviné: Podle vyšetřovatelů dva obvinění v bytě vyráběli drogy. Přitom ve pravděpodobně došlo ke středečnímu výbuchu.
Výkonná rada ODS zrušila členství Židkovi: Náměstek libereckého primátora je jedním z obviněných v korupční kauze.
Trump jde v pondělí k soudu: Jde k němu kvůli údajnému zatajení plateb za mlčení lidí, kteří věděli o jeho aférách před volbami v roce 2016.