K poslednímu víkendovému požáru volali hasiče v neděli 25. března dvě hodiny před půlnocí z ulice Ve Vrbině v Krnově. Ukázalo se, že hoří tráva o rozloze stovek metrů. „Po příjezdu hasiči zjistili, že požár se nachází na polském území, proto informovali operační středisko hasičů, aby si událost převzali polští hasiči,“ řekl k zásahu vyšetřovatel bruntálské hasičské profesionální jednotky Antonín Ušela. Jelikož polská strana nežádala pomoc, naše jednotka nezasahovala, a po průzkumu se vrátila zpět na základnu.

O dvě hodiny dříve zasahovali krnovští profesionálové v zahrádkářské kolonii za místním koupalištěm Pod Bezručovým vrchem. Zahrádkáři zahořel kompost, a tak jej sice začal sám hasit, ale došla mu voda, a tak byla pomoc profi jednotky nezbytná.

Hořelo seno, tráva i auto

Ve stejný den v podvečer profesionální hasiči z Bruntálu a vrbenská dobrovolná jednotka se třemi vozy hasili požár balíků sena na louce u ulice Žižkovy ve Vrbně pod Pradědem. Jelikož foukal hodně silný vítr, panovala obava z možného rychlého rozšíření požáru, který se také částečně rozšířil na travnatou plochu. Příčina vzniku je v šetření, škoda nulová, při zásahu se nikdo nezranil.

Chvíli před tím likvidovali bruntálští profesionálové a domácí dobrovolníci z Milotic nad Opavou požár o rozloze jednoho a půl hektaru. „Hasiči požár zlikvidovali za necelou hodinu od nahlášení,“ uvedl vyšetřovatel Antonín Ušela.

Technická závada v motorovém prostoru byla příčinou sobotního požáru vozidla na třídě Hrdinů v Rýmařově. Profesionální rýmařovská jednotka seznala, že v autě došlo ke zkratu na elektroinstalaci. Škoda se neposuzovala, hasiči zajistili vozidlo proti možnému požáru.

Týž den hořelo i na okraji okresu ve směru na Opavu. Z Horních Životic byl hlášen požár nízkého porostu, který se šířil od tamní zahrady směrem k lesu, proto byla potřeba rychlého nasazení hasičských sil. Celkem zasahovalo šest cisteren. Za dvě hodiny bylo uhašeno, ani tentokrát nebyl palič zjištěn.

Popelnice hořela v sobotu 24. března před polednem v Leskovci nad Moravicí. Součástí odpadu byly i staré pneumatiky, které se vzňaly. V sousední Razové hořela o tři hodiny později tráva, i tu se podařilo záhy uhasit.

Okolo Slezské Harty

Utržené přístaviště bylo v sobotu odpoledne místem dalšího zásahu profi jednotky z Bruntálu a dobrovolných hasičů z Roudna. Přístaviště se nalézá přibližně třicet metrů od břehu směrem na Karlovec. „Hasiči přístaviště zajistili, dopravili zpět ke břehu a předali místo události místostarostovi obce. Nikdo se nezranil, hasiči jsou všestranní, zasahují všude,“ sdělil Ušela.

Od vodního díla Slezská Harta byla hlášena o dvě hodiny dříve další událost. Tentokrát uvízla srnka na ledové kře vodní plochy od Leskovce nad Moravicí směrem k Razové. Na místo byla povolána místní dobrovolná jednotka, která po příjezdu zjistila, že srnka se bezpečně dostala zpět na břeh. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.